Adetten Sonra Hemen Hamile Kalınır mı

Adetten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı ?

Kimi kadınlar gününde isem hamile kalma şansı çok daha yüksektir ama bazılarında ise bu durum tam tersi yani kalma şansı düşüktür.

Kadınların en çok merak ettiği regl olduktan kaç gün sonra hamile kalabilirim diye sorup dururlar işte doktorların cevaplarını aşığı da vermiş bulunmaktayız.

Adetten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı ?

Soru; Adet olduktan sonra en yüksek hamile kalma olasılığı hangi günlerdir?

Cevap; Profesör Doktor kadını uzmanı cevabı ise: Adetin (ilk günden sayarsak) 10 ve 18 günleri gebelik olma ihtimali en yüksek olan günlerdir. Bazı durumlarda iş verirseniz Adet gecikmesi olursa gebelik testine bakmanız gerekir.

Soru; adetin ardından bir ya da iki gün içerisinde korunmasız bir ilişkiye giren bir kişinin hamile kalma olasılığı nedir? adet biter bitmez yumurtlama başlar mı?

Cevap; Profesör doktorumuzun cevabı ise: hamile kalma ihtimali çok düşüktür, yumurta işlemi adetin ortasında ki haftaya denk gelmektedir.

Soru; en son Adet tarihinden 4 gün sonra yaşanan ilişkide hamile kalınabilir mi?

Cevap; Kadın Doğum Uzmanı Profesörümüzün cevabı: son Adet tarihinden ilk 4 gün sonrasında ki ilişki de hamile kalınabilir. Her bayanın yumurtlama dönemi farklı günler de değişiklik göstere bilir. Klasik bir adette ilk günden sayarak 11 ve 17 günleri arasında hamile kalma ihtimaliniz adet hemen sonra ilişkiye göre çok daha yüksek olmaktadır.

Soru; Adet günümü bitirdikten ilk 2 gün ardından kocam ile ilişki yaşadık 3 defa içime boşaldı hamile kalma ihtimalim var mı?

Cevap; Prof.sorumuzun cevabı; adete 3 gün süre kala bir tane gebelik testini yaptırınız.

Soru; adet bitmesinin ardından ilk gün yapılan ilişkide hamile kalması mümkün olan bir şey mi?

Cevap; çok düşük Bir ihtimal bile olsa mümkün olan bir durumdur.

Soru; Adet kanamam bittikten 2 gün sonra eşimle ilişki yaşadık, 2 defa içime boşaldı hamile kalma riskim ne kadardır?

Cevap; doktorumuz soruya cevabı; adetin kaç gün üşüdüm ediyor önemli değildir, ilk günden sayarak 12 ve 16 günleri arasında yaşandı ise gebe kalma ihtimaliniz çok yüksektir.

Bir önceki yazımız olan ''Adet Gecikmesinin Nedenleri Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mastürbasyonun Zararları Nelerdir

Mastürbasyonun Zararları Nelerdir ?

Adet En Fazla Kaç Gün Gecikir

Adet En Fazla Kaç Gün Gecikir ?