Alkolden Sonra Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Alkolden Sonra Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

Alkol kullanımı sonrasında en büyük sorunlardan birisi mide bulantısı ve şiddetli baş ağrısıdır.

Bu yazımızda sizler için alkolden sonra mide bulantısı için neler yapılabilir, mide bulantısına ne iyi gelir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde alkol sonrasında sıkça mide bulantısı yaşayanlardan iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Alkolden Sonra Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

   Alkolden sonra mide bulantısı oldukça can sıkıcı bir durumdur. bu noktada geceyi bitirip sabah uyandığınızda bulantı devam ediyor ve şiddetli bir baş ağrısı hakim ise bir gece önce kaybedilen sıvının vücuda acilen alınması gerekmektedir.

Aynı zamanda alkolü vücuttan tamamen atmak adına bol su alınması gerekir. Ancak bu noktada alkolden hemen sonra su tüketimi bazı alkollerde daha çık mide bulantısına sebep olabilir. Mide bulantısı durumunda en etkili yollardan birisi karabiberdir. Karabiber çayı içerek Alkolden sonra mide bulantısını en aza indirmek hatta yok etmek mümkündür.

Bu çayı yapmak için yarım çay bardağı karabiber ile bir su bardağı sıcak suya dökerek karıştırın ve ılık şekilde tüketin. Karabiber vücudu iyileştirirken bulantıyı da bastıracaktır. Günde 2 defa tüketimi uygun olup metabolizma hızlanacak ve bulantı ortadan kalkacaktır.

Aynı şekilde rezene çayı da bulantı için oldukça etkili bir çaydır. Sindirim sistemini rahatlatan bu çay sayesinde kusma sorunu ortadan kalkarken mide bulantısı problemi de böylelikle çözülmüş olacaktır. Bu çayları bulmak sizin için zor ise ılık bir çorba içmek en mantıklısıdır. Bir tabak domates çorbası tüketebilir ya da sarımsaklı çorbalardan tüketerek bulantıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

   Mide bulantısı için gazlı içecek tüketimi yanlış gibi gelse de bu noktada içeceklerin içeriğindeki gaz kusma ve bulantı durumunu ortadan kaldırır. Ancak bazı alkol gruplarıyla şeker tüketimi önerilmediği için gazlı içecekler içeriğinde ki yüksek şeker miktarı göz önüne alınarak bu noktada tercih yapılması gerekir.

Son olarak Türk kahvesi ve limonlu soda bulantı için etkili olacaktır. Bu içecekler mide bulantısını ve kusmayı ortadan kaldırırken baş ağrısına da iyi gelmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vücuttaki Elektrik Nasıl Boşaltılır

Vücuttaki Elektrik Nasıl Boşaltılır ?

Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırtılır

Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?