Aloe Vera Nasıl Kullanılır

Aloe Vera Nasıl Kullanılır ?

Bakımlı yaşamanın temelini oluşturan çeşitli kozmetik ürünleri ve kişisel cilt bakım malzemelerini kendine bakan ve cildine dikkat eden herkes düzenli olarak kullanır. Özellikle merak edilen soruların başında ise bu malzemelerin hammaddeleri, neyden imal edildikleri ve bu maddelerin nasıl kullanıldıkları gelmektedir.

Bu yazımızda ise siz değerli okurlarımız için birbirinden farklı güzellik bakım ürünlerinin ortak hammaddesi konumunda bulunan Aloe Vera bitkisinin nasıl elde edildiğinden ve Aloe Vera nasıl kullanılır sorusunun cevabından bahsedeceğiz.

Birçok bakım ürününün temelini oluşturan Aloe Vera, Eski Mısır’da adlandırıldığı ismi ile ‘’ Ölümsüzlük Bitkisi ‘’, oldukça fazla tıbbi temel maddeyi bünyesinde barındırıyor. Günümüzde de oldukça fazla olan faydalar listesi sayesinde sıkça kullanım alanı bulan bu bitkinin yapraklarındaki jel kıvamı, cilt ve saç için oldukça faydalı vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır ?

   Aloe Vera bitkisinin faydalarından bahsedecek olursak, anti bakteriyel bir ajan olduğunu ve bu özelliği ile sivilcelere iyi geldiğini söyleyebiliriz. Sivilce ve akne problemi yaşayan ciltlere kullanılan kozmetik ürünlerinin hammaddeleri incelendiğinde Aloe Vera mutlaka görülecektir.

Sivilce problemi yaşayanlar için Aloe Vera nasıl kullanılır sorusunun cevabı ise, yeni elde edilmiş jeli direkt olarak cildin sorunlu bölgelerine sürmek olabilir. Ya da jeli buz kalıplarına doldurup dondurucuya koyduktan sonra, donmasını bekleyip çıkartabiliriz.

Buz kalıbının şekline bürünen jeli cildin sorunlu bölgesine eritmek suretiyle uygulayabiliriz. Bu şekilde de cilt problemlerinin çözümünde oldukça fazla yol kat etmemiz mümkündür ancak unutulmamalıdır ki, bu uygulamalar düzenli yapılmalı ve aşırıya kaçılmamalıdır.

İnsanlar için bulunmaz bir nimet olan Aloe Vera bitkisinin bütün bunlara ek olarak yaşlanma geciktirici etkisi de vardır. Antioksidan özelliği ile kırışıklık, ince çizgi ve de sarkma problemlerinin geciktirilmesi için de sıkça kullanılır.

Bu amaçla yapılan uygulamalarda Aloe Vera nasıl kullanılır diye soracak olursak eğer, 1 çay kaşığı Aloe Vera, 1 çay kaşığı yulaf ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ile oluşturulan karışım iyice homojen hale getirilir. Daha sonra oluşan bu maskeyi haftada 1 kez cilde uygulamak suretiyle bakım tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan ''Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Flört Edilir

Nasıl Flört Edilir ? Flört Etme Tavsiyeleri

Kadının Orgazmı için Erkek Ne Yapmalı

Kadının Orgazmı için Erkek Ne Yapmalı ?