Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır

Aspirin Maskesi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Aspirin hayatımızda birçok şey için kurtarıcı nitelikle bir ilaçtır. Ağrı kesici ve kan cıvıtıcı olarak kullanılan aspirinin ciltte de birçok etkisi ve faydası bulunmaktadır. Birçok kişi bilmese de aspirin maskesi ile ciltte ki lekelere ve sivilcelere veda etmek mümkündür.

Bu yazımızda sizler için aspirin maskesi nasıl yapılır, hangi durumlarda uygulanır bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu maskenin nasıl yapıldığını merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Aspirin Maskesi Yapımı

  Aspirin maskesi için ilk olarak bir adet koruyucu tabakası bulunmayan aspirini kase içine alıp iyice eziyoruz. Ardından üzerine 1 çay kaşığı su ve bal ekleyip iyice karıştırıyoruz. Ardından bu hazırladığımız aspirin maskesini yüzümüze göz altları haricinde her yere uyguluyoruz. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzümüze yıkayıp ardından nemlendiriyoruz.

Bu uygulamayı haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır. Genellikle yağlı ciltler için uygun bir maske olup eğer karma ve kuru cilde sahip iseniz buna uygun bir maske uygulamanız daha doğru olacaktır. Karma ve kuru ciltler için ise 2 adet aspirini bir kap içinde iyice ezip toz haline getirdikten sonra üzerine bir çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı süzme bal ekleyip iyice karıştırıyoruz.

Gözaltları hariç bu maskeyi uyguladıktan sonra 30 dakika ciltte bekletip ılık su ile durulayıp ardından nemlendiriyoruz. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Aspirin Maskesi Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

  Aspirin maskesi kullanım süresi probleme göre farklılık göstermektedir. Şöyle ki eğer cildinizde aşırı miktarda sivilce var ise haftada bir kullanmayı sürdürün. Sivilcelerin iltihabının geçmesi ve sönmesinin ardından uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Eğer ciltte leke sorunu var ise bu uygulamayı ilk bir ay için haftada bir defa sonraki süreçte ise üç hafta aralıklar ile uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz hassas ise ya da cildinizin aspirine alerjisi var ise bu maskeyi uygulamaktan kaçınmalısınız. İlk uygulama ardından kızarma ve kaşıntı durumu mevcut ise kullanmanız önerilmez.

 

Bir önceki yazımız olan ''Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamilelikte Vegaferon Kullanımı

Hamilelikte Vegaferon Kullanımı Hakkında Bilgiler

Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir

Bel Soğukluğunun Belirtileri Nelerdir ?