Baş Dönmesine Ne İyi Gelir

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir ?

   Etrafınızda durmadan başım dönüyor diyen sevdikleriniz mi var? O halde uzman doktorların bu konudaki söylediklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Birçok insanın karşılaştığı bir durum olan baş dönmesi, tek başına hastalık olarak tanımlanamayan sağlık sorunudur.

Baş dönmesi hastalığın belirtisi, bir ilacın yan etkisi veya psikolojik sorunlardan kaynaklanabilir. Aniden ayağa kalktığınızda ya da yatınca başınızın dönmesinden şikâyet ediyorsanız bu konuda bazı önlemler almalısınız. Altta yatan neden boyun fıtığı sorunu olabilir ya da psikolojik açıdan yıprandığınız bir dönem içerisinde olabilirsiniz.

   Vertigo adıyla bilinen bir hastalığınız olabilir ya da içtiğiniz sigara artık bünyenizde olumsuz etkilerini göstermeye başlamış olabilir. İşte tüm bu nedenlerden dolayı sürekli başım dönüyor demektense sağlık sorununuzun nedenini öncelikle tıbbi kurumlara başvurarak tespit etmelisiniz. Alternatif olarak yapabileceğiniz şey ise elbetteki alternatif tıp dalından yararlanmaktır. Peki, baş dönmesine ne iyi gelir? Yaşadığınız sorunun üstesinden başka nasıl gelebilirsiniz?

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir ?

   Hipoglisemi, tansiyon, dehidratasyon, güneş çarpması, göz hastalıkları, araç tutmaları, nörolojik hastalıklar, kulak enfeksiyonlar, migren, travmalar, alerji, gebelik, uyuşturucu kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak görülen baş dönmesi beraberinde farklı semptomları da getirebilir.

Örneğin baş döndüğü zaman görme kaybı, mide bulantısı, zil sesi duyma, göğüs ağrısı, ritim bozukluğu gibi sorunlar görülebilir. Baş dönmesi belirtileri beraberinde sağlığı tehdit eden başka belirtilerle beraber geliyorsa ilk yapmanız gereken şey dahiliye dalından yararlanmanızdır.

Bunun dışında sadece birkaç kerelik tesadüfen olabilen baş dönmesi sıkıntıları için fazla telaşlanılmasına gerek olmayıp, böyle durumlarda baş dönmesine evde iyi gelebilecek çözümler arayabilirsiniz. Doğal yöntemler uygulayarak baş dönmesi probleminin önüne geçebilirsiniz. Nasıl mı?

  Baş dönmesi şayet sık aralıklarla tekrar eden bir probleminiz değil de sadece birkaç kere başınıza gelen bir sorunsa bu durumda öncelikle beyne oksijen gitmesi için derin nefes alın. Nefes egzersizinin ardından bitkisel bir çözüm olarak zencefil çayı içebilirsiniz. Ayrıca İbrahim Saraçoğlu’nun baş dönmesini geçiren çoban çantasıyla hazırlanan kürünü kullanabilirsiniz. Ayrıca sıvı takviyesi, yemek yeme, limon suyu içme, bektaşiüzümü gibi doğal formülleri kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kerevizin Faydaları Nelerdir

Kerevizin Faydaları Nelerdir ?

Diyette İlk Hafta Kilo Verememek

Diyette İlk Hafta Kilo Verememek