Bebeklerde-Burun-Tıkanıklığı-Nasıl-Geçer

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer ?

Bebeklerde burun tıkanıklığı özellikle gece saatlerinde sıkça karşılaşılan bir sorundur. Bu süreçte bebeklerde huzursuzluk ve uykusuzluk durumu hakim olur.

Burnu tıkandığı için nefes alamayan bebeklerin uykuları sürekli bölünür ve gün içinde huzursuzluk hakim olabilir. Bu nedenle bebeklerde burun tıkanıklığı sorununa acilen çözüm getirilmeli ve göz ardı edilmemesi gerekir. Bu yazımızda sizler için 36 aylık bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusunun cevabını vereceğiz. Eğer sizinde bu konu hakkında merak ettikleriniz var ise doğru yerdesiniz demektir.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer ?

   Bebeklerde burun tıkanması son derece zor bir durumdur. Bu süreç içinde sümkürme gibi pozitif basınç şansıda olmadığı için salgıları dışarı atmak bir hayli zor bir hal alır. Bu sebeple burnu sürekli açık tutmaya çalışmak doğru bir yöntem olacaktır. Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusu için birçok yanıt bulunmaktadır. Sizin için en uygun ve pratik olan hangisi ise bunun yanı sıra hangisinden en iyi sonuç aldı iseniz o yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bebeklerin bu süreç içinde burnunu sürekli nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Özellikle kış aylarından odada ki nem oranının düşmesini hesaba katarak kalorifer üzerine sıcak su koyabilir ya da nem makineleri alarak sağlıklı bir uyku çekmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra serum fizyolojik damlaları ebeveynler için büyük bir kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Eczaneden rahatlıkla alabileceğiniz bu damlalardan nazikçe püskürtmeniz ya da damlatmanız yeterli olacaktır. Hapşırma ile birlikte açılma sağlanır ve burun kanalları rahatlar. Dilerseniz evde de 1 litre su içerisine 9 gram tuz ekleyip karıştırarak serum fizyolojik elde edebilirsiniz. Tuzlu su burun tıkanıklığında oldukça kurtarıcı bir yoldur.

Bir diğer yöntem ise bebeğinizi banyo yaptırmaktır. Ilık banyo sayesinde mukus salgısı çözülür ve burun akıntısı başlar. Bu sayede bebeğinizin burun kanalları açılarak rahatlama sağlanır. Banyo sonrasında bebeğin üşütmememsi de dikkat edilmesi gereken bir durumdur. son olarak bebeğinizin yastığına hafif bir eğim vererek yükseltebilir ve tıkanmayı önleyebilir ve sık sık emzirebilirsiniz. Bu sayede burun tıkanıklıklarını %90 oranında engellemek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan ''Yeni Doğan Bebek İçin Alınması Gerekenler'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt-Temizliği-için-Tonik-Nasıl-Kullanılır

Cilt Temizliği için Tonik Nasıl Kullanılır ?

Doğumun-Başladığı-Nasıl-Anlaşılır

Doğumun Başladığı Nasıl Anlaşılır ?