Bebeklerde Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir

Bebeklerde Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir ?

Bebeklerde geniz akıntısı, Alerji, astım, sinüzit ve üst solunum yolları enfeksiyon gibi nedenlere yol açmaktadır. İştahsızlık, hırıltılı nefes alma, huysuz, yutkunmakta zorlanma ve ses kısılması bebeklerde Geniz akıntısı yüzünden karşılaşılan en çok sorunlardandır.

Bebeğiniz de bu gibi sağlık sorunları varsa işte size Uzman doktorların önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bebeklerde Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir ?

Soru: Bebeğim 5 aylık öksürük ve geniz akıntısı sorunu bulunmaktadır. Aile doktorumuz bunun için Tonimer ve şurup verdi. Yaklaşık 5 gündür kullanmaktayız, burnunda ve boğazında hırıltı hala devam ediyor ne yapmalıyım?

Cevap: Profesör Uzman Doktorun cevabı ise şu; Bebeğiniz de öksürük ve geniz akıntısı gidermek için asit Pediatrik şurubunu iki yarım ölçek şekil de veriniz. Bebeğin bulunduğu ortamda buhar makinesini çalıştırınız. 4 veya 5 güne kadar düzelecektir.

Soru: Bebeğim geniz akıntısı sebebinden sık sık yutkunmakta ve arada mide bulantısı oluyor. Sekrol ilacı geniz akıntısını arttırır mı? Ne yapmalıyım?

Cevap: Çocuk sağlığı ve hastalıkları doçent doktor cevabı: Sekrol gibi ilaçlar balgamın daha kolay bir şekilde atılmasına yardım sağlamaktadır. Balgamın artmasından dolayı bebekte bulantı ve öksürük girmesi normaldir. Geniz akıntısını gidermek için Sudafed şurubunu kullanmanız daha iyi olacaktır. Bebeğin yanında sigara içen kişileri uyarmalı ve hasta kişilerin öpmesini engelleyiniz.

Soru: Bebeğim şu an da 7 aylık geniz akıntısı ve öksürük problemi ile iştahsızlık sorunlarını yaşamaktayız. Ateş ve hırıltı olmamakta. Odada soğuk buhar makinesini sürekli açık bırakıyoruz. Bebeğin burnunu SF ile yıkıyoruz. zymadol ve ferrum kullanmaktayız. Tavsiye ettikleriniz?

Cevap: Profesör doktorun cevabı ise şu şekilde: ferrum ve zymadou şuanlık gayet yeterlidir. İştahsızlık sorunu yaşamanız da sıkıntı olmamakta, süreçle geçecektir.

Soru: Bebeğim 2 aylık burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı sebebiyle doktorumuza başvurduk. Sinem moral spreyi verdi fakat ilacın 6 aydan küçüklerde kullanılamaz yazmakta ne yapmalıyım.

Cevap: Uzman doktorumuzun cevabı: Hiç şüpheye düşmeden Dilediğiniz gibi ilacı kullanabilirsiniz.

Soru: Bebeğim şu anda iki buçuk aylık ve 4 gündür hırıltı ve geniz akıntısı sorunu yaşamakta, muconexe ve doktorumuzun verdiği congest adlı şurubu verildi, fakat yan etkilerinden dolayı kullanmaktan çekiniyoruz. Tavsiyeniz nedir?

Cevap: Doktorumuzun verdiği cevap; bebeğiniz nefes alıp verirken zorlanma yaşamıyorsa muconexe ile toimer baby sprey kullanabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan ''Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Gebelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Gebze İkinci El Eşya Alanlar

Gebze İkinci El Eşya Alanlar