Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir

Bel Soğukluğunun Belirtileri Nelerdir ?

    Neisseria Ganorrhoeare isimli bakterinin sebep olduğu bel soğuklu bulaşıcı bir hastalık olup cinsel yollardan bulaşmaktadır.

Cinsel hayatı aktif ve çok eşli olan hem kadın hem de erkekte 16-40 yaş arasında sıkça yaşanabilen bir durumdur. bu yazımızda sizler için bel soğukluğu belirtileri nelerdir, kadında ve erkekte nasıl belirti verir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Neisseria Ganorrhoeare isimli bakterinin sebep olduğu bel soğuklu hakkında bilgi almak istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir?

Bel soğukluğu kişiye geçtiği anda kendini gösteren bir rahatsızlık değildir. Bu noktada bakteri kişiye bulaştıktan sonra 2 ile 8 gün arasında belirtiler kendini göstermeye başlar. Bazı kişilerde hiçbir belirti görülmeyebilir.

Erkeklerde Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir?

  Bel soğukluğu belirtileri ilk olarak idrar sırasında kendini gösteren bir durumdur. idrar sırasında yanma ve ağrı oluşur. Bunun yanı sıra idrar yaparken beyaz, sarı ve yeşilimsi bir akıntı yaşanabilir. Bununla birlikte penis ucunda bir şişlik ve kızarıklık görülebilir. Testisler ağrı hassasiyet ve şişme söz konusu olabilmektedir.

En sık yaşanan belirtilerden biri ise anal bölgede bir kaşıntı ve kanamanın görülmesidir. Bir diğer belirti ise eklemlerde kızarıklık ve ağrıdır.

Bununla beraber geçmeyen boğaz enfeksiyonları, boğazda kaşıntı, boğazda ağrı ve boyun lenflerinde ki şişkinlik bel soğukluğuna işaret etmektedir.  Bu hastalık tedavi edildikten sonra dahi bakteri vücutta bir süre daha kaldığından ağrı devam edebilmektedir.

Kadınlarda Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir?

Kadınlar ile erkeklerde bel soğukluğu belirtileri farklılık gösterebilmektedir. Kadınlarda görülen belirtiler arasında ilk sırada vajinal akıntı yer almaktadır.

Bu noktada genellikle kadınlar bakteriyi taşıyıcı konumda olduğu için çok fazla belirti kadınlarda görülmemektedir. Belirti vermediği içinde birçok kadın bel soğukluğuna yakalandığından habersizdir.

  Diğer belirtiler arasında erkeklerde olduğu gibi idrar sırasında yanma ve idrar yaparken ağrı görülebilir. Sık idrara çıkmada bel soğukluğu belirtilerinden birisidir.

 Genellikle adet döneminde belirtiler kendini daha net biçimde gösterirken bu süreçte koyu renkli akıntı söz konusu olur. Adet dönemleri çok ağrılı geçebilir ve cinsel ilişki sırasında kanama ve ağrı durumu sıkça yaşanabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan ''Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır

Aspirin Maskesi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Dopamin Nedir

Dopamin Nedir ? Nasıl Arttırılır ?