Beyaz Saçları Boyamadan Eski Rengine Döndüren Formül

Beyaz Saçlardan Kurtulmak | Boyamadan Eski Haline Döndüren Formül

Genetik faktörler ve yaşlanmanın etkisiyle saçlar zamanla beyazlamaktadır. Saç beyazlamasında yetersiz beslenme, hormonsal etkenler ve sigara kullanımının da olumsuz etki yaptığı bilinmektedir. Beyaz saçlar genellikle insanlar tarafından hoş karşılanmamaktadır.

Saçı beyazlayan insanlar duygusal olarak yıpranmakta ve özgüvenlerini yitirerek mutsuz olmaktadırlar. Bu nedenle beyaz saçlardan kurtulmak için çözümler arayan insanlar çeşitli yöntemler kullanarak beyaz saçlardan kurtulmanın yollarını aramaktadırlar.

Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Beyaz saçlardan kurtulmanın yollarından ilki ve en çok kullanılanı da saçları boyamaktır. İnsanlar evde kendi kendilerine saç boyayabildikleri gibi kuaför salonlarında çalışanlardan profesyonel yardım almaktadırlar. Kimi insanlar saç boyasına alerjileri olduğu için bitkisel ilaçlar kullanırken kimisi de doğal yöntemler ile beyazlardan kurtulmayı tercih etmektedirler.

Beyaz Saçlardan Kurtulmayı Sağlayan Formüller

   Beyaz saçları boyamadan eski haline döndüren formül seçeneklerinden ilki, ceviz kabuğu ile yapılan uygulamadır. Dört bardak su kaynatılarak içine cevizlerin kurutulmuş yeşil kabukları atılarak  5 dakika kaynatılmaktadır.

Karışımın biraz ılıması sağlandıktan sonra saç diplerine masaj yapılarak uygulanmaktadır. Saçın durulanmasına gerek yoktur ve bu uygulamanın etkili olabilmesi için 21 gün boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.

    Beyaz saçları boyamadan eski haline döndüren formül seçeneklerinden bir diğeri ise saçlar için çok faydalı olan Hindistan cevizi yağı ile yapılmaktadır. Birkaç kaşık organik Hindistan cevizi yağına 3 tatlı kaşığı limon eklenmektedir.

    Karışımın iyice karıştırılmasından sonra saç diplerine masaj uygulanarak yedirilmelidir. Karışım saçta bir saat kadar bekletildikten sonra saçlar şampuanla yıkanmalı ve iyice durulanmalıdır. Bu saç maskesi her hafta bir kez düzenli olarak uygulanmalıdır.

Saçlardaki beyazları eski haline döndüren bir diğer formül ise biberiye ve adaçayı kullanılarak yapılan uygulamadır. Yarım su bardağı biberiye ve yarım su bardağı adaçayı iki bardak suya konularak 5 dakika kaynatılmalıdır.

    Çay ocaktan indirildikten sonra 20- 30 dakika dinlendirilmelidir. Saça masaj yapılarak uygulanmalı ve saçta yarım saat bekletilmelidir. Daha sonra saçlar yıkanmalıdır. Beyaz saçlardan kurtulmak için haftada bir kez bu uygulama tekrar edilmelidir. Zamanla beyaz saçların eski haline döndüğü görülecektir.

Bir önceki yazımız olan ''Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamilelikte D Vitamini Eksikliği Neye Yol Açar

Hamilelikte D Vitamini Eksikliği Nedir ? Neye Yol Açar ?

Çörek Otu Yağı Zayıflamak için Nasıl Kullanılır

Çörek Otu Yağı Zayıflamak için Nasıl Kullanılır ?