Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir ?

Bıldırcın yumurtası en sağlıklı besinlerden biridir. Enerji verir, bağışıklık sistemini güçlendirir, astım ve öksürüğü engeller ve metabolizmayı hızlandırır.

    Bıldırcın yumurtası normal bir tavuk yumurtasından 8 kat daha fazla Demir, 6 kat fazla B1,9 kat fazla protein, 5 kat daha fazla fosfor, 15 kat fazla B2. bıldırcın yumurtasının 12 tanesi değişik fiyatlar göstermektedir. Peki bıldırcın yumurtasının faydaları nelerdir ?

Bıldırcın Yumurtası Nasıl Yenilir, Pişirilir, Kaç Dakika Haşlanır, Faydaları Nelerdir?

Bıldırcın yumurtasını yumurta gibi haşlayarak aynı şekilde yiyebilirsiniz. Bıldırcın yumurtanın hızlı yıkarken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Küçük bir tencereye ya da cezveye katarak üzerine su ekleyiniz. Suyumuzun cezvemiz de kaynama sıcaklığının başlamasının ardından süre tutarak 5 dakika boyunca yumurtalar kaynatılmalıdır. Çiğ bıldırcın yumurtasında bulunan sorunlarla bakterisi yüzünden çiğ olarak yemeniz size asla tavsiye edilmez.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Bağışıklık sistemi bakteri, mantar virüs gibi hastalık yapabilen mikroorganizmaları yok ederek, vücudumuzun sağlığını koruyan bir yiyecektir.

Bağışıklık sistemin de bozukluk olan insanlar daha erken ve kolay hastalanabilir. Bıldırcın yumurtamız antioksidan açısından sen gibi içeriye bulunmaktadır Vücudumuzdaki zararlı bakteriler ile savaşıp bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.

Kansızlığı Önler

Bıldırcın yumurtasının Demir minerali içeriğinden zengin olduğunu bilmekteyiz. Kansızlığı önleyerek bağışık sistemini güçlendirir, dokulara hızlı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olur. Bıldırcın da fazla bulunmakta olan potasyum minerali kanımızın üretimi için gereklidir.

Hastalıklara Şifadır

Bıldırcın yumurtamız astım ve öksürük dahil birçok hastalığın şifasıdır. Çok eski uygarlıklarda bile bıldırcının sarısı egzama ve Sedef hastalığı için tedavi de kullanılmıştır.

Ölümcül Hastalıklara Yakalanmayı Önler

Vücudumuzdaki potasyum oranı düşük olduğunda yüksek tansiyon, kalp hastalığı, damar tıkanıklığı, felç, sindirim ve kanser bozuklukları yaşama riskinizi büyük bir derece de arttırmaktadır. Bıldırcın Unutamazsın potasyum açısından zengin içeriği olmasından dolayı seviyenizi arttırarak daha sağlıklı kalmanızı sağlamaktadır.

Böbrek, Safra Kesesi Ve Mesane Taşını Düşürür

Bıldırcın yumurtası böbrek, safra kesesi ve karaciğer sağlığınız için de büyük fayda sağlamaktadır. Mesane taşlarının oluşumunu engelleyerek vücudumuzda bulunan taşları parçalama ya da faydası bulunur. Mesane taşlarını parçalanmasını sağlayan lesitin maddesi kaynağından zengindir.

Bıldırcın Yumurtası Göz Sağlığına İyi Gelir

Bıldırcın A vitamini olarak çok yüksek besinler arasında en ön sıralardadır. A vitamininin de olan antioksidan etkisi Dolayısıyla Göz sağlımıza fayda sağlar, görme organımızı geliştirir, katarakt gelişimini Önler ve böylece uzun yıllar gözlük kullanmanıza gerek kalmadan iyi görmenize yardımcı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ''Avakado Yağının Faydaları Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süt Yapan Yiyecekler

Süt Yapan Yiyecekler Nelerdir ?

Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir

Mide Ekşimesi Neden Olur ? Ne İyi Gelir ?