Cilt-Temizliği-için-Tonik-Nasıl-Kullanılır

Cilt Temizliği için Tonik Nasıl Kullanılır ?

Dış görünümüne önem veren kadınlar sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı konusunda oldukça hassastırlar. Gün içerisindeki hayatın koşturmasına kendinizi kaptırdığınızda, hele birde makyajlı iseniz yüzünüzü temizlemeniz gerekir.

Cilt bakımının temel adımlarından olan ayrılmaz ikili temizleyici ve toniktir. Acaba birçok kişinin tercih ettiği tonik nasıl kullanılır diye hiç merak ettiniz mi? Ya da bu konuda doğru veya yanlış bilinen cevapları hiç merak ettiniz mi? Birçoğumuzun bu konu hakkında hala bilmedikleri veya yanlış bildikleri mutlaka vardır.
O halde tonik nedir, nasıl kullanılır? Sorusunu bu yazımızda cevaplamaya çalışalım.

Tonik Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Tonik, günün sonunda makyaj veya yüz temizliği için kullanılan bir solüsyondur. Temizleyici jelden sonra cilt temizliği için ikinci adım olarak uygulanmaktadır. Makyaj malzemelerinin önemli bir parçası olmasına rağmen, pek çok kadın tarafından önemsenmemesi, ilerleyen yıllarda cilt problemlerinin yaşanmasına sebep olmaktadır.

Mutlaka yüzünüzdeki makyajı temizlendikten sonra tonik de uygularsanız, yüzünüzden zararlı olan maddeleri uzaklaştırırsınız. Piyasada değişik markalarda ve cilt tiplerine uygun değişik çeşitlerde bulunan toniklerin en büyük özelliği temizlemesi ve yüzdeki gözenekleri sıkılaştırmasıdır.

İçlerindeki maddeler sayesinde gözeneklerin arasına giren yağ, kir gibi etmenlerin temizlenmesine yardımcı olur. Bunun için tek yapmanız gereken şey; toniğinizi bir pamuğa dökerek, hafif hafif, bastırmadan, dairesel hareketlerle yüzünüzde gezdirmektir.

İşlem sonrasında pamuğa baktığınızda gördüklerinizden sonra, tonik kullanmanın doğru bir karar olduğunu anlayacaksınız. İçinde su ve alkol bulunan çok özel bir solüsyondur. Güzellik ve estetik alanlardaki yenilikler sayesinde şimdiki tonikler içlerinde farklı maddeler kullanılarak daha güzel kokulu hazırlanmaktadır.

Tonik, makyaj temizliğinde cilt için önemli bir yardımcı üründür. Göz çevresine kullanmadan durulanmadan uygulanan bir losyondur. Arkasından da mutlaka nemlendirici sürülerek cilde destek verilmelidir. Cildi temizleyen, dezenfekte edici bir antiseptiktir.

Cildi temizler, arındırır ve sıkılaştırır. Nemi koruyarak, PH seviyesini dengeler. Akne ve sivilceleri azaltarak, cildin tazelenmesini sağlar. Artık tonik nedir, nasıl kullanılır? Dendiğinde bilinçli bir şekilde cevaplayabiliriz. Uzmanlar cilt tipine uygun olarak seçilen toniğin, sabah akşam kullanıldığı zamanlarda, ilerleyen yaşlardaki cilt problemlerini önlediğini söylemektedirler.

Bir önceki yazımız olan ''Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Tavsiyeleri'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgesel-Zayıflama-Yöntemleri-Evde-Bitkisel

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Bebeklerde-Burun-Tıkanıklığı-Nasıl-Geçer

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer ?