Çocuklarda Karın Ağrısı Nasıl Geçer

Çocuklarda Karın Ağrısı Nasıl Geçer ?

Çocuklar bizim her şeyimiz. Onların dünyaya gelmesi ile beraber nerede tüm dünyamız onlara endeksli bir biçimde gelişiyor ve onlar için elimizden geleni fazlasını yapmaya çalışıyor. Ama yine de çocuklar zaman zaman kimi istenmeyen sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabiliyor.

    Çocuklarda karın ağrısı, mide bulantısı gibi sorunlar sıklıkla görülen çocuk hastalıkları. Farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen bu sorunlar eğer tedavi edilmez ise kalıcı sorunlara yol açabildiklerinden acilen hiç zaman kaybetmeden duruma müdahale etmek gerekiyor.

Çocuklarda Karın Ağrısı Nasıl Geçer ?

Evde Yapılabilecek Olanlar

    Çocuklarda karın ağrısı için evde yapılabilecek kimi basit yöntemler vardır. Onlardan bazıları şu şekilde özetlenebilir. Bunların en başında bir sıcak su torbasının içine kaynatılmış su koyarak karın üzerinde ağır geçene kadar bekletmek son derece ideal, doğal, ekonomik yöntemlerin başında gelmektedir.

Bunun yanında papatya son derece mucizevi olan bir bitki olduğundan papatya çayının çocuğa içirilmesi de oldukça etkin sonuçlar veren bir uygulamadır.  Nektarlardan alınan papatyanın sıcak suda bekletilmesinden ve demlenmesinden bir süre sonra arz edilir ise şeker katılarak çocuğa verilebilir. Papatyanın aynı zamanda iltihap söktürücü bir özelliği de mevcuttur.

Bir diğer yöntem olarak rezene, anason çayları da denenebilir ama anason çayı çocuğa verilirken içerisinde yer alan maddelerden dolayı çok fazla verilmemelidir.

Az bir miktarı bile oldukça etkin sonuçlar vermektedir. Ilık bir duş aldırmak belki de tüm bu yöntemler arasında en etkili sonuçlar arasındadır. Çocuğu dinlendirir, rahatlatır. Yine yoğurt yedirmek de etkili olabilecek değerler arasındadır. Elbette çocuk sakin bir yere yatırılmalı ve iyice dinlenmesi sağlanmalıdır.

Geçmemesi Durumunda

Ama tüm bunlara rağmen göz ağrısı geçmiyor ise o zaman tek çare bir çocuk doktoruna  giderek çocuklarda karın ağrısı için iyi gelen  çözümleri bulmaktır. Burada doktor yapacağı tahlillerden sonra gerekli olması durumunda ilaç tedavisine başlayabilir.

Karın ağrısının çok şiddetli olması, geçmemesi vb. durumlarda kişiler hiç zaman geçirmeden mutlaka ilgili uzmana acilen başvurmalıdır. Genellikle eğer vücutta bir enfeksiyon oluşmuş ise enfeksiyonun şiddetine göre ilaç ya da iğne ile antibiyotik tedavisi uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öksürüğe Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu

Öksürüğe Ne İyi Gelir ? İbrahim Saraçoğlu

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir ? Evde Çözümler