Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ? Nasıl Geçer ?

Diş ağrısı çok can sıkıcı bir durumdur, fakat hepimizin başına gelebilecek en basit sağlık sorunlarından bir tanesidir. Birçok farklı nedenlerden dolayı dişleriniz ağrıyabilir. Bakımını yapmazsanız, çok fazla şekerli gıdalar tüketirseniz, nihayetinde dişleriniz ağrımaya başlayacaktır. Diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısından kurtulabilmek için ne yapılabilir?

 Bunun birkaç tane yöntemi olmaktadır. Öncelikle diş ağrısının kökünden çözülmesini istiyorsanız, dişçiye gidip tedavi olmanız gerekmektedir. Eğer gerçekten kötü bir diş ağrınız varsa, bunu yapmanız gerekmektedir. Başka türlü diş ağrılarının geçmesi neredeyse imkânsızdır. Dişlerinizin ağrıması ya dişlerin çürüdüğünden olmaktadır ya da iş etlerinizde iltihaplanma olabilir veya diş köklerinde bir sorun olabilir. Bunlara benzer birçok nedenler olabilmektedir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Dişlerimizin Ağrıması İçin Ne Yapmamız Gerekir?

Dişlerin ağrımaması için başta belirtildiği üzere, öncelikle dişlere çok iyi bakılması gerekmektedir. Bunun için de günlük en az 2 defa dişlerinizi fırçalamanız gerekiyor. Sabah ve akşam veya öğle ve akşam şeklinde. Bazıları günde 3 defa fırçalamaktadır ve bu da hiçbir problem teşkil etmez, hatta diş sağlığınız için çok daha iyi olmaktadır.

Diş sağlığı birçok açıdan çok önemlidir, çünkü dişlerinizde bir sıkıntı olması ve bu sorunların çözüme kavuşmaması, farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına da yol açabilmektedir. Dişleriniz göründüğü gibi sadece sert kırılması zor kemik değillerdir. Yılda en az bir defa dişlerinizi kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Diş Ağrısı İçin Kullanabileceğim İlaç Var Mı?

  Dişleriniz ağrıyor ve dişçiye gitmek istemiyorsunuz, fakat bir şekilde ağrının giderilmesini istiyorsunuz. Diş ağrısına ne iyi gelir diye internetten araştırırsanız çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz, fakat diş ağrısına en iyi gelen ilaç Arveles olmaktadır. Arveles ile diş ağrınız hemen geçecektir.

Bunun dışında farklı ağrı kesiciler kullananlar olmaktadır, fakat en iyi ağrıyı kesen ve sizi rahatlatan Arveles olacaktır. Birçok diş doktoru, ağrısı olan hastalarına veya eğer hastanın sonradan ağrısı olursa düşüncesiyle, her zaman Arveles’i önermektedir. Bunun dışında Augmentin ve Apranax Fort gibi ağrı kesiciler de kullanabilirsiniz. Eğer evinizde veya bulunduğunuz yerde ağrı kesici yoksa ne yapabilirsiniz? İlaçları doktorunuza danışmadan almanızı tavsiye etmiyoruz.

İlaçsız Diş Ağrısı Kesmenin Yolları

Eğer bulunduğunuz yerde herhangi bir ağrı kesici yoksa tuzlu su ile gargara yapıp ağrınızı hafifletebilirsiniz. Bunun yanı sıra ılık su tüketebilirsiniz. Ağzınızın ağrıyan kısmını sıcak tutabilirsiniz. Diş ağrısının derecesine bağlı olarak ağrıyı nasıl keseceğinizi düşünebilirsiniz. Bazen öyle ağrılar oluyor ki diş ağrısı nasıl kesilir diye düşünemeden kendinizi diş doktorunda bulabilirsiniz.

Dişleriniz ağrıyorsa ve bir süre bekledikten sonra ağrı kesiciye rağmen veya sıcak tutmanıza rağmen geçmiyorsa, dişçiye gitmeniz gerekir. Diş ağrıları bazen biranda çıkmaz. Mikrobu iyice biriktirip dişinizi çürütmeye başlar ve sonradan ağrısını biranda çıkarır ki, sizde neye uğradığınızı şaşırırsınız.

Doğal Yollarla Diş Ağrısı Kesmenin Yöntemleri

İlacınız yok, doktora gitmek istemiyorsunuz ama dişleriniz ağrıyorsa, bazı doğal yöntemleri de deneyebilirsiniz. Diş ağrısına ne iyi gelir? Ağrıyan dişinize sarımsak ile tampon yapabilirsiniz. Ağrıyan yere buz uygulaması yapabilirsiniz. Ilık suyu tüketerek, ama dış kısımdan buz tutarak ağrıyı gidermeye çalışabilirsiniz.

 Enteresandır, fakat taze salatalığı iyice yıkayıp tuzlayıp dişin üzerine koyabilirsiniz. Bu yöntemlerle ağrının ne kadar geçeceği tamamen kişiden kişiye ve kişinin bünyesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple bütün yöntemler herkeste işe yarayacak diye bir kaydı bulunmamaktadır, fakat denemekte de fayda var. Ağrınız varsa ve basit yöntemler varsa, neden denemeyesiniz. Belki sizin diş ağrınızı geçirecektir.

   Diş ağrıları gerçekten çok rahatsız edici sağlık sorunlarıdır. Birçok kişi bana bir şey olmaz, benim dişlerim sapa sağlam deyip hiç dişlerine bakmıyorlar veya en az yılda bir defa dişçiye gidip kontrol etmiyorlar, çünkü gittikleri zaman biliyorlar ki belki de sandıklarından daha fazla çürük dişleri var. Diş ağrılarını nasıl gideririm diye değil, diş ağrılarınızın olmaması için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz gerekiyor.

    Diş ağrısına nelerin iyi geleceği elbette aklınızın bir köşesinde bulunsun, fakat önemli olan, dişlerinizin ağrımaması için neler yapmanız gerektiğidir. Dişlerinizi her gün fırçalamanız gerekiyor. Yılda en az bir defa dişçi kontrolüne gitmeniz gerekiyor. Sonrasında ise tüketmeniz gereken gıdalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunları yaptığınız sürece, diş ağrısına ne iyi gelir diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan ''Kolestrol Belirtileri | Kolestrol Nasıl Düşürülür ? | İbrahim Saraçoğlu'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elma Sirkesi Zayıflatır mı

Elma Sirkesi Zayıflatır mı ?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir ?