Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavisi

Ağız sağlığı herkesin yaşam kalitesini her yaşta etkileyen faktörler arasında geliyor. Diğer organlarda olduğu gibi insan vücudunun bu organında da değişik nedenlerden ötürü değişik sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Hemen her yaşta yaşanan en önemli sorunlardan bir tanesi kadın erkek fark etmeksizin diş eti çekilmesi.

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavisi

   Diş eti çekilmesi dikkat edilmesi bir konu olmakla beraber karalar bağlamadan, olayı abartmadan yapılabilecek ve oldukça etkili sonuçlar verecek evde kişinin kendi başına yapabileceği bitkisel tedavi yöntemleri vardır ama tüm bunların yanında yemek yerken yenen katı maddelerin çok iyi bir biçimde çiğnenmesinin, diş sağlığını bozacak gıdalardan uzak durulmasının gerektiği de unutulmamalıdır.

Evde bu durum için yapılabilecek en iyi uygulamaların başında şap gelmektedir. Bir bardak sıcak suda, bir yemek kaşığı şap, bir tutam tuz karıştırılarak düzenli olarak gargara yapılması en etkili sonuç verici tedavidir.

Bunun yanında Aloe Vera jeli alınarak ağız içinde masaj yapılabilir.  Sadece 2 ile 3 dakika arası bir masaj ve sonrası ağzın bol su ile durulanması yeterlidir.

Hardal yağını tuz karıştırarak dişlere benzer biçimde masaj yapılabilir Günde abartmadan içilen yeşil çay, kekik çayı ile gargara da diş eti çekilmesine iyi gelmektedir. Çok değil sadece 2 ile 3 adet karanfil çiğnenmesi, susam ve limon yağı masajları da diğer diş eti çekilmesine bitkisel tedavi yöntemleridir.

Çözüm Olmaz İse

    Diş eti çekilmesi için üstte belirtilenler yapılmasına rağmen halen çözüm alınamaz ise o zaman yapılabilecek en iyi şey özellikle bu alanda uzman bir diş hekimine hiç zaman kaybetmeden giderek kendisine soruna doğru bir biçimde aktarıp yardım istemektir.

Şayet diş eti çekilmesine etkin ve anında bir müdahale yapılmaz ise ilerleyen zaman dişlerinin kaybına ve ağız içinde kimi diğer sorunlara yol açan ciddi ağız sağlığı problemlerinin ortaya çıkabileceği gerçeği göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Ayrıca hangi yöntem uygulanırsa uygulansın bu süreçte aksatmaksızın doğru bir diş macunu ve diş fırçası ile dişlerin fırçalanması ihmal edilmemeli, diş fırçasının 3 ayda bir mutlaka değiştirilmesi gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Bir önceki yazımız olan ''Diş Eti Apsesi Nedir ? Diş Eti Apsesi Belirtileri ve Tedavisi'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağırsak Düğümlenmesi

Bağırsak Düğümlenmesi Nedir ? Neden Olur Nasıl Geçer ?

Bebeklerin Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur

Bebeklerin Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur ?