Diyette İlk Hafta Kilo Verememek

Diyette İlk Hafta Kilo Verememek

Kilo kaybı vücudunuzun olmasını istemediği ve buna karşı savaş verdiği bir olaydır. Verilen kiloların en kısa zamanda tekrar alınması için vücudunuz direnç gösterir.

Diyet başlangıcında kısa zamanda hızla kilo vermek mümkün olsa dahi bir süre sonra kilo kaybı yavaşlayacak hatta duracaktır. Değerli okurlarımızın aradığı cevabı bulabilmesi için derlediğimiz bu yazının ana teması diyette ilk hafta kilo verememek, hızlı kilo verememenin nedenleri ve ne yapılması gerektiği olacaktır.

Diyette İlk Hafta Kilo Verememek

Sizlerde kilo vermek konusunda sıkıntılı günler geçirenlerdenseniz bu durumdan korkmanıza gerek yok çünkü aslında farkında olmadan kilo veriyor olabilirsiniz.

Nasıl mı? Uzun süreli vakit aralıklarında sürekli kilonuzun aynı olması, yağları eritemediğiniz anlamına gelmiyor tabi ki. Vücudunuz yaptığınız sporun ağırlığına göre suyu daha fazla muhafaza ediyor olabilir bu da tartıda kilonuzun fazla olmasını açıklıyor.

   Diyette ilk hafta kilo verememenin nedenleri arasında alınan besinlere de dikkat etmemek geliyor. Diyet yaparken yağ oranı yüksek besinler alınmaya devam ediliyorsa ya da diyete tam olarak uyulmuyorsa bu da kilo vermek konusunda sizlere problem yaratacaktır.

Ayrıca diyet başlangıcında vücudunuz besin azlığı dolayısıyla alınan her enerjiyi depolamaya yönelik eğilim gösterir. Alışma dönemini atlayıncaya kadar vücudunuz besinleri depolama kaynağı olarak görür ve normalden daha az yemek yemenizi bir besin kıtlığı içine düşmüş gibi algılar ve hayati gördüğü bu durum için önlem alır. Bu alışma dönemini atlatana kadar bol su tüketmeli, enerjiyi fazla düşürmeden diyete başlamalı ve düzenli olarak spor yapmalısınız.

Diyet beraberinde spor yapıyorsanız eğer bu durum da diyette ilk hafta kilo verememek durumunu açıklar. Çünkü ihtiyacınız olan sıvı miktarı artar ve normalden daha çok sıvı tüketmeye başlarsınız.

Sıvılar vücudunuzda aldığınız katı besinlere göre tartıda daha büyük değişimler yapar ve siz bu durumu kilo verememek olarak adlandırırsınız. Ayrıca yağlar eridikçe yapılan egzersizlerle beraber vücut bunların yerini protein temelli dokularla doldurur yani kaslarla. Zamanla gelişen kaslar da kilonuzun düşmesini engeller ancak yinelemekte fayda görüyoruz ağırlık kaybetmemeniz kesin olarak yağ yakmadığınız anlamına gelmemektedir.

Bir önceki yazımız olan ''Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir

Baş Dönmesine Ne İyi Gelir ?

Hamilelik Kaç Günde Belli Olur

Hamilelik Kaç Günde Belli Olur ?