Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri

Kimi zaman saçlarımızın doğal renginden sıkılır ve bu noktada farklı renklere boyamak isteriz. Ancak boyaların zararlı etkileri ve birçok faktör bizi saç boyamaktan geri koyar.

Eğer böyle bir ikilemde kalıyor iseniz doğal yollarla saç rengi açma işlemi yaparak saçlarınızı daha açık tona dönüştürebilir ve farklılığı yakalayabilirsiniz. Bu yöntemde açık saç rengine sahip kişiler daha çabuk sonuç alırken koyu saç rengine sahip kişilerde biraz daha uzun uygulama gerekmektedir.

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yolları

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

   Doğal yollarla saç rengi açma da en çok kullanılan ve en etkili yöntemlerden birisi papatya suyudur. Saç rengini açarken bu noktada saça altın rengini de sunmakta aynı zamanda parlak bir görüntü sağlamaktadır. ilk olarak bir avuç papatyayı 3 su bardağı suyun içinde kaynatın. Rengi sarı olana kadar kaynatma işlemini sürdürüp sonrasında soğumaya bırakın.

Ardından süzme işlemini gerçekleştirerek sprey şişesi içine yerleştirin ve kuru saçlarınıza iyice sıkarak suyu yedirin. Kuruması için güneş ışığı gerekmektedir. güneşin geldiği bir noktada yaklaşık 20-25 dakika durun. Bu işlemi haftada 2-3 defa uygulamanız halinde gün gün saç renginizin açıldığını görebilirsiniz. Hangi ton sizin için uygunsa uygulamayı o zaman sonlandırabilirsiniz.

Elma sirkesi ile saç rengi açma

Elma sirkesi doğal yollarla saç rengi açma yöntemlerinde etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Aynı zamanda saça parlaklık verirken daha kısa süre içinde saçların uzamasını da sağlamaktadır. duş aldıktan sonra saçlarınızın durulama suyunda bir kapak elma sirkesi kullanmanız gerekmektedir.

Saçlarınızı durulayıp duştan çıkınca güneşin altına 10-15 dakika durmanız yeterli olacaktır. Bu uygulama sayesinde saç renginiz kısa süre içinde açılmaya başlayacaktır. Bu aşamada sirkenin ağır bir kokusu oluşmaktadır. Bunu gidermek için durulama suyuna birkaç damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz.

Saç kuruduktan sonra zaten ağır kokuda ortadan kalkacaktır. Elma sirkesi aynı zamanda kepek içinde oldukça iyi bir tedavi yöntemidir. Eğer kepek sorununuz var ise limon ile birlikte ikini kullanarak da hem kepekten kurtulabilir hem de limon sayesinde kısa sürede saç rengini açabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lifli Gıdalar Nelerdir

Lifli Gıdalar Nelerdir ? Lif Yapan Besinler

Zehirlenme Belirtileri Nelerdir

Zehirlenme Belirtileri Nelerdir ?