Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Doğum Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir ?

Annelik her kadının yaşayabileceği en güzel ve anlamlı duygulardan biri olarak görülür. Yeni bir bebek heyecanı tüm aile bireyini heyecanlandıran bir duygudur.

Hamileliğin son zamanlarında hastane çantasını hazırlama heyecanı başlar ancak daha erken zamanda çantanın hazırlanması tavsiye edilir.

Doğum Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir ?

  Bazı hamilelikler erken doğuma neden olabilir. Bu durumda bebeğiniz ve sizin için gerekli olan eşyaları önceden çantanıza koymanızda yarar vardır.

Doğum heyecanı ile lazım olan eşyaları unutmanız o esnada mümkündür. Genelde hamilelikte 30 ila 35. Haftalarda çantanın hazırlanması tavsiye edilse de sizin temkinli olmanızda her zaman yarar vardır.

Hastaneye Giderken Çanta Nasıl Hazırlanmalı?

Özel hastaneye gidilecekse sizin için ve bebek ve yanınızda kalacak refakatçinin ihtiyaçları olabilir. Kendi ihtiyacınız olan doğum çantasında olması gerekenler şunlar olabilir;

Özellikle nüfus cüzdanınız yanınızda bulunmalıdır. Hastanede giyeceğiniz gecelik, ayaklarınızı sıcak tutacak çorap, terlik bulundurmalısınız. Doğumdan sonra kan kaybı yaşandığından anne adayı üşüyecek ve ayaklarına en çok bu yansıyacaktır.

Doğum stresinize bağlı olarak dudak kremi bulundurmanızda yarar var. Dudaklarınız çatlamaya maruz kalabilir ve dudak kremi ile bunu önleyebilirsiniz. Çantanızda atıştırmalık tatlı şeyler bulundurabilirsiniz. Kan şekeriniz düşeceğinden canınız tatlı isteyebilir. Yedek iç çamaşırı ve gecelik çantanızda olması gerekenlerden.

Kişisel bakım ihtiyaçlarınız olan diş fırçası ve macun parfüm şampuan gibi eşyaları da çantanıza ekleyebilirsiniz. Doğum sonrası kanamanız olacağı için mutlaka çantanızda ped bulundurmanız gerekmektedir.

 Emzirme için göğüs rahatlatıcı kremle göğüs pedleri ve göğüs pompası bulundurabilirsiniz. Yanınıza sıkılmamanız için tablet ya da telefon almanız önerilir. Hastanede ne kadar süre kalacağınız belli olmadığından siz ve bebeğiniz için önlem amaçlı kalma süreniz uzatılabilir. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra aileye yeni katılacak küçük bireyin eşyalarını hazırlayabilirsiniz.

Bebek İçin Hastane Çantasında Ne Olmalı?

Yeni doğan bebek bezi, tulumlar, zıbın, ıslak mendil, göbek bağı süspansiyonu alt değiştirme örtüsü, pudra, krem ve battaniye gibi eşyalara gereksinim duyulur. Bebeği hastaneden çıkarmak için ana kucağı ve taşıma çantasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Özel arabada bebek oto koltuğu bulundurmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan ''Dış Gebelik Nedir ? Nasıl Oluşur ve Kimlerde Görülür ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır ?