Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır ?

Bebek sahibi olmak birçok kadının hayalleri arasında yer almaktadır.

Ancak bazı durumlarda bebek sahibi olmak istemeyen birçok kişi doğum kontrol hapına yönelmekte ve gebelikten korunmaktadır. Peki doğum kontrol hapı nasıl kullanılır, dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir? Tüm bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır ?

Doğum kontrol hapı birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen gebelikten korunma yöntemlerinden biridir. Ancak bu süreçte nasıl kullanılması gerektiğini birçok kişi tam olarak bilmemektedir. Doğum kontrol hapı kullanımı için uygun görüldü iseniz bu noktada adetin ilk günü hap kullanımına başlanır ve her gün aynı saatte alımına özen gösterilerek periyodik bir düzen oluşturulur. Birçok kişi doğum kontrol hapını ertesi gün hapı ile karıştırmaktadır. Doğum kontrol hapı ertesi gün hapı olarak nasıl kullanılır diye soracak iseniz bu noktada doğum kontrol hapı ile ertesi gün hapı bambaşka etkiler içeren ilaçlardır. Bu sebeple doğum kontrol hapları ertesi gün hapı olarak kullanılamaz. Ertesi gün hapları ilişkinin ardından kullanılarak 48 saat içerisinde alınması gereken ve ilişki sonrasında gebeliği engellemek için tercih edilen bir yöntemdir ve birçok yan etkisinden dolayı önerilen bir ilaç değildir.

Ancak doğum kontrol hapı bu noktada belirli bir düzen içinde periyodik olarak kullanılır ve zararları ertesi gün hapına oranla düşüktür. Doğum kontrol halı nasıl kullanılır zararları nelerdir konusuna değinecek olursak 21 gün tablet ve 28 gün tabletleri şeklinde ilaç içerikleri bulunmaktadır. Gün gün içilmesi gerekir. Zararlarına baktığımızda şiddetli baş ağrılarına, baş dönmesine, göğüslerde aşırı hassasiyet oluşumuna, ara kanama yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Bir diğer konumuz ise sıkça kullanılan yasmin doğum kontrol hapı nasıl kullanılır başlığıdır. Bu süreçte doktor nasıl reçete etti ise o şekilde kullanmak en doğrusu olacaktır. Yasmin doğum kontrol hapını adet kanamasının ilk günü alarak her gün aynı saatte almaya özen göstermelisiniz. 21 günün sonunda 7 gün ara verilir bu süreçte adet kanamaları yaşanır. Bu 7 günlük sürede de hamileliğe karşı koruma yasmin sayesinde devam etmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan ''Kadının Orgazmı için Erkek Ne Yapmalı ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkeklerin Zevk Noktaları Nelerdir

Erkeklerin Zevk Noktaları Nereleridir ?

Prezervatif Nasıl Kullanılır

Prezervatif Nasıl Kullanılır ? | Çok Pratik