Elma Sirkesi Zayıflatır mı

Elma Sirkesi Zayıflatır mı ?

Elma sirkesi  fermente olan bir ürün olduğu için son derece sağlıklı olan birçok faydaları olan bir gıdadır. Pek çok nedenden ötürü kullanılabilir.  Cildin gençleşmesine, tırnak mantarına, cildin beyazlaşmasına olumlu katkıları vardır ama bunun dışında elma sirkesi zayıflatır.

Elma Sirkesi Zayıflatır mı ? 

   Elma sirkesi zayıflatır nasıl mı işte uygulanması gerekenler:  Elma sirkesi elbette tek başına içilemez. Bunun için bal ile karıştırılarak tüketilmesi gerekir. Bal ile karıştırıldıktan sonra haftada 3 ya da 4 kez yürüyüşe çıkmak ideal olan bir durumdur.

Zira böyle yapılması durumunda vücudun metabolizması hızlanmaktadır. Ayrıca bu son derece iştah kesici olan bir uygulama olduğu gibi vücuttan toksinlerin de atılmasına katkı sunmaktadır.

Yine bu kür ile birlikte bol bol su içilmesinin de zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu yapılan uygulama aynı zamanda vücuttan ödemin atılmasına da katkı sunmaktadır. Burada oranlar şu şekildedir:

Bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi konur ve iyice karıştırılır ve içilir. Ama ben bunu denemeyim daha uzun vadeli bir uygulama tercih edeyim diyenler ise salatalarına elma sirkesi koyarak mevcut kilolarında kalabilir ya da yavaş yavaş da olsa zayıflayabilirler.

Dikkat Edilmesi ve Bilinmesi Gereken Hususlar

   Elma sirkesi zayıflatır ama bu konuda da dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. Bunların en başında kişinin böyle bir uygulamaya karar vermeden bu alanda çalışan bir diyetisyene başvurarak uygun olduğundan emin olunmalıdır.

Bunun yanında kişinin nedeni ne olursa olsun herhangi bir mide problemi var ise ( reflü, gastrit, ülser vb.) kesin olarak böylesi bir uygulamaya başvurmamalıdır zira sonuçta sirke asidik bileşenler içerdiğinden mideye asidin vereceği zarar kaçınılmaz olacaktır.

Ayrıca tamamen elma sirkesinden mucizevi, muhteşem etkiler beklememeli, spor ile zayıflama programı desteklenmeli ve kesinlikle hızla zayıflama güdüsü ile abartılı bir biçimde elma sirkesi kullanılmamalı ve kontrollü biçimde zayıflama yapılmalı, kişi ideal kilosuna ulaştığı zaman kür bırakılmalıdır.

Ayrıca ürün seçerken mutlaka bilinen markaların gerçekten elma sirkesi olduğundan emin olunan sirkeler alınmalıdır. Aksi halde yarar yerine zarar verebilir ki bu da oldukça önemli olan bir husustur. En makbulü ise kişinin bu ürünü kendisinin evde yapmasıdır.

 

Bir önceki yazımız olan ''Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ? | İbrahim Saraçoğlu

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ? Nasıl Geçer ?