Erkek Çocuğa Hamile Kalmak için Okunacak Dua

Erkek Çocuğa Hamile Kalmak için Okunacak Dua

İnsanlar hamile kaldıklarında öncelikle çocuklarının sağlıklı olmasını isterler. Kimi insanlar kız bebek isterken kimileri erkek çocuk hayali kurmaktadır. Kimi insanların çocukların cinsiyeti hakkında batıl inanışları bulunmaktadır.

Ayrıca gebe kadının karnına bakarak tahmin yürüten insanların sayısı da oldukça fazladır. Erkek ya da kız bebek olmasından ziyade, çocuğun sağlıklı olması en önemli faktördür. Günümüzde bebeğin cinsiyeti dördüncü aydan itibaren öğrenilmektedir.

Bazı kişiler ise sürpriz olmasını istedikleri için cinsiyeti öğrenmeyi doğum zamanına bırakmaktadırlar. Sonuç ne olursa olsun, dileklerin gerçek olması için dua eden insanlar vardır. Erkek çocuğa hamile kalmak için okunacak dua konusunda pek çok görüş ileri sürülmektedir.

Erkek Çocuğa Hamile Kalmak için Okunacak Dua

Okunacak Dualar Nelerdir?

Allah kullarına “iste vereyim” demiştir. Bu nedenle her ne kadar insanların çocuklarının cinsiyetinin değil de sağlığı önemli olsa da kimi insanlar gönüllerinde yatanı istemektedirler ve böylece erkek çocuğa hamile kalmak için okunacak dua hakkında araştırma yapmaktadırlar. Böyle durumlarda insanların ilk yapacağı şeyse dualara başvurmaktır.

Dualar insanları psikolojik açıdan rahatlattıkları gibi insanları olumlu düşünmeye de sevk etmektedir. Özellikle erkek çocuklarının olmasını isteyenler için “İhlâs Suresi” önerilmektedir. Kişilerin bu sureyi okuduklarında erkek çocuklarının olacağına inanmaktadırlar.

 Kişiler gerçekten kalplerini temiz tutarak dua etmeye gayret göstermelidirler. En önemlisi de en hayırlısı için dua etmeyi bilmeleridir. En önemlisi dünyaya gelecek olan bebeğin sağlıklı bir bebek olmasıdır.

Bebeğin Erkek Olması İçin Okunacak Dualar

   Erkek bebeğe hamile kalmak için okunacak dua konusunda bazı hususları dikkatlice uygulamak gerekmektedir. Öncelikle Besmele üç kez söylendikten sonra İhlâs suresi okunmalıdır. Ayrıca erkek evladı olmasını isteyen erkek hanımını kıbleye doğru oturtarak karnına elini koyup Ayet-el Kûrsi okursa erkek bebeğinin olacağına inanılmaktadır.

Özellikle duaların ne zaman okunması gerektiği çok önemlidir. Genellikle erkek çocuğa hamile kalmak okunacak duaların sabah ezanında okunması tavsiye edilmektedir. Bu nedenle gerçekten kalpten olacak bir şekilde sabah ezanında inançla edilen dualar edilmelidir. Her ne olursa olsun yine de en hayırlısı ve sağlıklısı olması için de dua etmek önemlidir.

Bir önceki yazımız olan ''Kolay Hamile Kalma Yöntemleri'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çörek Otu Yağı Zayıflamak için Nasıl Kullanılır

Çörek Otu Yağı Zayıflamak için Nasıl Kullanılır ?

Sağ Göz Kapağı Seyirmesi Ne Anlama Gelir

Sağ Göz Kapağı Seyirmesi Ne Anlama Gelir ?