Gebelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Gebelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Hamilelik döneminde en çok yaşanan olaylardan biri de mide yanması şikayetidir. bu yanmalar genellikle son haftalarda daha da artmaktadır.

Bu yazıda yanmayı geçirmeniz  için yöntemler bulunmaktadır.

Gebelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Mide Yanmasının Nedeni Nedir?

Gebelik sürecinde Yaşanan bu olay kadınlık hormonlarının değişmesi ve rahimdeki büyüme ile alakalıdır. Bu durumdan ötürü mide yanması, ağır gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Vücut hassasiyetliği mide yanması gibi rahatsızlıklara Karşı bünyenizin dayanamaması gibi durumlardan yanmaları aşırı hissedeceksinizdir.

Gene hamilelik sürecinde hormonlarında etkisiyle, midenin ve yemek borusu kesiştiği yerde gevşeme olacaktır. Bu da mide asidinin dışarıya sızması ve yemeğin gereksiz kaçması ile sonuçlanır. Böylelikle mide yanması sorunu ortaya çıkmaktadır.

Midede Almanlar genellikle reflü olarak adlandırılır, kişiler genellikle bunu ağıza acı su gelmesiyle açıklarlar. Hamilelik sürecinin sonlarına doğru rahiminiz daha da büyüme gösterdiği için, Midedeki baskı artacak ve mide anlayan mallarınızı da etkileyecektir.

Bazen adayları bu problemleri hamilelik sürecinin daha öncesinde yaşamaya başlamaktadır. Hamilelik başladığında ise sürekli yaşanmaktadır.

Hamilelik sürecinde yaşanan mide yanması, göğsünüzün ortasında bulunan sıcak bir şey yakıyormuş gibi hissettirir. Hormonlar bu dönemde yaşanan rahatsızlıklar da büyük etki göstermektedir. Tekrar hormonlar yüzünden rahimde kaslar gevşer ve bu da Midedeki kaslarında gevşemeye sebep olmasını sağlar.

Yanma Şikayetleri Ne Zaman Başlar?

   Hamilelik sözlü olan anneler dinlenirken yatar pozisyonda olurlar ve yanmalar daha da şiddetlenir. Bide yanma şikayetleri olan anne adaylarında oturur vaziyette uyumak istemektedirler.

Hamilelik sürecinin 20 haftasının ardından Rahimdeki büyüme arttığından dolayı, mide yanmaları da artış göstermektedir. Boğazda ağrıma, öksürük, göğüste ağrı ve nefes alıp verirken ses gelmesi gibi belirtiler olur ise doktora danışmanız ve muayene olmanız gerekmektedir.

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Midede yanmaya iyi gelecek şeylerden en iyisi ise ılık süt içmektir. Armut elma gibi meyveler gerek de midenizdeki sorunu ortadan kaldıra bilirsiniz. Şikayetiniz ortadan kaldırmanız için diğer yiyecek ise bademdir. Badem tüketerek içinde bulunan lif sayesin de mide yanmasını ortadan kalkacaktır. Uyumadan yarım saat önce bir bardak ılık su içmeniz bir denizi rahatlatacaktır.

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göbek Yağı Nasıl Eritilir İbrahim Saraçoğlu

Göbek Yağı Nasıl Eritilir ? | İbrahim Saraçoğlu

Bebeklerde Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir

Bebeklerde Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir ?