Göbek Eriten Diyet

Göbek Eriten Diyet Nedir ? Nasıl Yapılır ? | Ender Saraç

Kilo vermek ve zayıflamak isteyen erkek ve bayanların en çok zorlandığı bölge olan göbekten kilo vermeleri oldukça güçtür. Çok sıkı bir diyet ve spor yaparak göbeğinden kurtulmak için birçok diyet programları ve egzersizler yer almaktadır.

 Ünlü diyetisyenler ve doktorlar tarafından da birçok göbek eritici diyet listeleri hazırlanmıştır. Bu diyetlerle birçok kişi göbek kısmında oluşan yağlardan kurtulabilir. Bu diyetlere oldukça gayret göstererek yapmak gereklidir. Programın aksatılmaması ve egzersizlerin yapılması yağ yakımı açısından önem taşımaktadır. Göbek eritmek için sadece mekik çekmek yeterli olmaz bunun yanında mutlaka sıkı diyetler yapılması gereklidir.

Göbek Eriten Diyet Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Karbonhidratları Azaltın

Göbek eritme diyetlerinde karbonhidratlar azaltılarak yağ yakımı olması sağlanır. Düşük karbonhidrat olarak vücut enerji kaynağını yağlardan alarak yağ depolarını kullanıp kilo vermenizi sağlayacaktır. Karbonhidrat birçok besin değerlerinde bulunmaktadır.

Makarna, ekmek, pirinç ve hazır paket gıdalarda karbonhidrat bulunmaktadır. Diyet yaparken karbonhidrat alımında ölçülere dikkat ederek ve azaltarak yağ yakımını sağlayabilirsiniz

Proteinli Gıdalara Önem Verin

Daha çok protein ağırlıklı beslenmeniz kilo vermeniz açısından daha kolaydır. Tok tutan ve doyurucu olan protein içeren besinlerden bazıları mercimek, yumurta, fasulye, susam, süt, et fıstık ve yulaf gibi besinler bol miktarda protein içerir.

Şekeri Azaltın

Birçok sebze ve meyvede şeker bulunur. Genelde rafine edilen gıdalar obezite sorunu ile karşı karşıya kalmanızı sağlar. Bu nedenle diyet yaparken şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmanız önerilir.  Bu sayede daha çabuk kilo vermeniz sağlanır. Ünlü diyetisyen Ender Saraç göbek eriten diyetlerinden bir örnekle sizde göbekten kurtulup kilo verebilirsiniz. Diyet şu şekilde yapılmalıdır. Mekik, sopa hareketleri, bel kasları için hareketler

Sabah

1 bardak ılık bir tatlı kaşığı bal ile hazırlanmış yarım limon suyu ile hazırlanmış limonlu çay

Sabah

35 40 dakika yürüyüş

15 dakika spor

Duş sonrasında göbek lifle fırçalar gibi fırçalanmalı

Kahvaltı 1 adet yeşil elma, 1 adet şeftali

Ara öğün

2 ince dilim dil peyniri

Öğle 1 porsiyon ızgara et ya de tavuk yanına salata yeşillik roka gibi olabilir

Ara öğün

3-4 adet yulaflı bisküvi

Ara

1 adet yeşil elma

Akşam

4- 5 kaşık az zeytinyağlı asülye1 dilim ekmek ve salata

Bu diyeti yaparak ve spor yaparak göbekten kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Diyette İlk Hafta Kilo Verememek'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yumurta Kabuğunun Faydaları Nelerdir

Yumurta Kabuğunun Faydaları Nelerdir ?

Papatya Çayı Neye İyi Gelir

Papatya Çayı Neye İyi Gelir ? Nasıl Uygulanır ?