Göz Ağrısına Ne İyi Gelir

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir ? Evde Çözümler

Gözler  belki de vücudumuzun en önemli organları arasında ilk sırada geliyor zira görmek insanlar için hayati önem taşıyor.

Kimse kör olmayı istemeyeceğine göre şartlar ne olursa olsun gözlerine insanların iyi bakması gerekiyor ama kimi zaman bazı şeyler istendiği gibi gitmiyor ve gözlerde farklı nedenlerden ötürü göz ağrıları başlayabiliyor ve bu durumda da insanlar göz ağrısına iyi gelen çözümler aramaya başlar.

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir ?

   Göz ağrısına iyi gelen evde kişinin kendisinin oldukça ekonomik olarak uygulayabileceği pek çok yöntem vardır. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekir ise şunlar söylenebilir: En başta bir fincan içine ılık siyah çay konularak gözler kapalı bir halde iken dinlendirilebilir.

Bunun yanında yine benzer bir biçimde ya da bir pamuğa batırarak soğuk süt uygulaması günde iki kere tekrarlanabilir. Gözlerin eller iyice temizlendikten sonra bol soğuk su ile yıkanması da bir diğer alternatif uygulamadır.

Özellikle yorgun ve dinlenmesi arzu edilen gözler için ise dilimlenmiş salatalık dilimleri gözler üzerinde bekletilebilir. Birçok mucizevi etkisi olan gül suyunun göz ağrısına iyi geldiği bilinmektedir.

Burada gözlere gül suyunun yine pamuk ile uygulanması ile ağrının bir süre sonra ortadan kalktığı gözle görülür bir gerçektir. Poşet yeşil çaylar demlendikten sonra gözlere konularak, tuz ve su karışımı, bal ve su karışımı da gözlere böylesi durumlarda iyi gelen uygulamalar arasında gelmektedir. Tüm bunları göz ağrısı geçene dek günde 2 kez uygulamak gerekir.

Geçmemesi Durumunda

Ama tüm bunlara rağmen göz ağrısı geçmiyor ise o zaman tek çare bir göz doktoruna  giderek göz ağrısına iyi gelen  çözümleri bulmaktır. Burada doktor yapacağı tahlillerden sonra gerekli olması durumunda göz damlası  ve ilaç  tedavisine başlayabilir ama böylesi durumlarda asla rastgele göz damlası kullanılmamalıdır zira bilinçsiz kullanılan göz damlasının göze bir faydası olmayacağı gibi çok ciddi zararlar da verebilir.

Gerek ülkemizde gerek ise dünyanın her yerinde göz için çok değişik göz damlaları vardır ve her birinin görevi diğerinden farklıdır. O yüzden son derece dikkatli ve bilinçli olmakta fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklarda Karın Ağrısı Nasıl Geçer

Çocuklarda Karın Ağrısı Nasıl Geçer ?

Bağırsak Düğümlenmesi

Bağırsak Düğümlenmesi Nedir ? Neden Olur Nasıl Geçer ?