Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir ? | İbrahim Saraçoğlu

Göz altı morlukları cildimizde en sık yaşanan bir problemdir. Bu yazımızda isse Göz altı morlukları neden olur? Nasıl geçer? bunların hakkında bilgiler bulabilirsiniz,

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu,  Dr. Şerafettin Saraçoğlu ve Dr. Feridun Kunak gibi uzman doktorlardan nasıl bitkisel yollarla geçirebiliriz bunun hakkında yöntemler aşağıda yazmaktadır.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir ?

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

  • Az su içmek, yeteri kadar sıvı alamama
  • Sigara veya alkol kullanmak
  • Uykusuzluk, gece geç saatlerde uyumak
  • Vitamin eksikliği ( B vitamini, K vitamini, C vitamini ve E vitamini  yetersizliğinden dolayı da göz altında halkalarla neden olabilmektedir.)
  • Genetik ( anne veya babanız da Göz altı morlukları olan kişiler varsa sizde de bu durum yaşanabilmektedir.)
  • Alerji ( yemeklerden veya toz gibi maddelere alerjisi olan insanların gözlerinin altında bulunan damarlar genişleyerek görülme kabiliyeti artmaktadır, bu gözümüzün altında morluklar görülmektedir.
  • Hormon değişimleri ( ergenlik, menopoz, Adet zamanı ve hamilelik gibi değişim dönemlerinde de Morluklar oluşabilmektedir)

Profesör Doktorların Bizlere Önerdikleri Bitkisel İçecekler

1) Bitkisel Karışım

Papatya çayı ve 2 bardak kaynar su

İlk olarak iki bardak kaynar suyun buza bir tutam atmış olduğumuz papatya çayını ilave ediyoruz. Ardından bu Çayın demlenmesini beklemekteyiz. Yaklaşık olarak 56 dakika çayımızı alınmasın da bekleyeceğiz, artık hazır. Bu karışımı göz altı morluklarına yavaş bir şekilde sürebilirsiniz. Düzenli bir şekilde hiç aksatmadan bu yöntemi uygulamalısınız.

2) Bitkisel Karışım

Domatesinizi blendırdan geçirin veya eziniz. Ardından yarım çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı zerdeçal tozunun içine bırakarak karıştırınız. Üzerine bir ya da iki çay kaşığı tam buğday unu ekleyerek iyice karıştırınız. Yapmış olduğunuz karışımı gözünüzün etrafında hafif bir şekilde uygulayınız. 15-20 Dk gibi bir süre bekleyiniz, suyla sakin bir şekilde temizleyiniz. Domatesin içinde bulunan c vitamini, sülfür, Fosfor, a vitamini ve kalsiyum gibi maddeler deriyi ve seyrek etkisini gösterir limon suyu ise renk açıcı özelliği ile zerdeçal ise anti ödem etkisini göstererek gözünüzün etrafındakileri büyük bir derecede azaltacaktır. Bir haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ile de göz altı morluklarınızı iyileştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karaciğere İyi Gelen Besinler

Karaciğere İyi Gelen Besinler Nelerdir ?

Yumurta Kabuğunun Faydaları Nelerdir

Yumurta Kabuğunun Faydaları Nelerdir ?