Günde 1 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir

Günde 1 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir ?

Kilo vermek isteyenler tempolu yürüyüş ile formda kalarak hem de kilo vererek fit bir görünüme kavuşabilir. Yürüyüş sporu her yaşa uygun olan bir spor türüdür. Diyet ile birlikte yaptığınız yürüyüşlerde daha fazla kalori harcayarak fazlaca kilo verebilirsiniz.

 Kilo vermede kiloya göre ve insanın yapısına göre kalori yakımı değişmektedir. Örneğin 55 kg ağırlığında birisi 250 ile 260 arasında kalori harcarken kilosu 80 ve 100 arasında olanlar 380 500 kalori arasında kalori harcamaktadır.

Günlük olarak erkek ve kadının alması gereken kalori miktarı bulunur bu kadınlarda 1800 2000 arası değişirken erkeklerde ise en çok 2400 kaloriye ihtiyaç bulunur. Bu miktarları aşan kadın ve erkek günlük ihtiyacından fazlasını aldığı için kilo alabilir. Ancak aldığınız kaloriden fazla harcayıp yediklerinize dikkat ederseniz daha çok kalori yakmanız buda kilo vermeniz demektir.

Günde 1 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir ?

Daha Hızlı Kilo Vermek İçin Hızlı Adımlarla Yürüyün

 Günlük olarak hızlı adım atarak daha çabuk kilo verebilirsiniz. 1 saat yürüyüş yaparak günlük olarak 1 ila 3 kilo arasında bir kilo verebilirsiniz. Günlük yürüyüş saatiniz daha fazla olursa 2 saat yürüyüş ile 3-5 kilo arasında kiloda verebilirsiniz.

Yürüyüşlerini sabah saatlerinde bir elma yiyerek çok fazla midenizi boş olmamak üzere yapabilirsiniz. Böylelikle yediklerinize dikkat sonrası çok fazla acıkma hissi duymadan güzel hafif bir kahvaltı ile gününüze başlayabilirsiniz.

   Akşamları da yediklerinize dikkat ederek ve ölçüleri kaçırmadan dikkat ederseniz kilo vermeniz kolaylaşır. Yemeklerinizi çok geç saatlerde yemeyin akşam 7 gibi yeme ihtiyaçlarınızı tamamlayın. Akşam yatmadan bir tane meyveden yiyebilirsiniz.

Aynı tempoyla günlük yürüyüşlerinizi aksatmadan sporunuza devam ederseniz ayda 10-15 kilo arasında kilo verebilirsiniz. Hızlı kalori yakımı sağlayan yürüyüş diğer sporlara göre hem daha kolay hem de daha zevkli bir spordur.

Hem sporunuzu yaparak hem de dışarıda temiz hava alarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Daha öncede belirtildiği gibi kalori yakımı kişiden kişiye ve kiloya göre değişmektedir. Daha kilolu insanların fazla kalori yaktıkları görülür bunun nedeni yağın enerjiye dönüşmesi olarak görülebilir.

 

Bir önceki yazımız olan ''Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koltuk Altında Şişlik için Hangi Doktora Gidilmeli

Koltuk Altı Şişliği (Lenfoma) | Belirtileri ve Hakkında

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir Evde

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir ? | Evde Tedavi