Hamile-Kalmamak-için-Ne-Zaman-İlişkiye-Girilmeli

Hamile Kalmamak için Ne Zaman İlişkiye Girilmeli ?

Bebek sahibi olmak birçok kişinin hayalleri arasında yer almaktadır. Ancak bazı dönemler eşler için uygun zaman olarak nitelendirilmez. Evliliklerini yaşamak, maddi sıkıntıları bitirmek bunun yanı sıra anne ve baba olmaya hazır hissetmemek gibi birçok konu bebek sahibi olmama için çaba göstermeyle sonuçlanır.

Kadınlar hamile kalmamak için doğru bir gün planlaması yapmalı bunun yanı sıra bazı önlemler alınmalıdır. bu yazımızda sizler için hamile kalmamak için ne zaman ilişkiye girilmeli bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizinde bu konuda merakınız var ise merakınızı gidermek için yazımızın devamında tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Hamile Kalmamak için Ne Zaman İlişkiye Girilmeli ?

Hamile kalmayı birçok kişi basit bir olay olarak görse de ancak doğru günlerin seçimi ve doğru yöntemler ile hamile kalınabilmektedir. Hamile kalmak ya da hamile kalmamak için baz alınması gereken bir konu var ise o da adet ve adet takibinin doğru yapılması, ovulasyon tarihlerinin takibinin doğru yapılmasıdır.

   Hamile kalmamak için ne zaman ilişkiye girilmeli sorusun cevabı hiçbir zaman için net değildir. Spermlerin canlılıkları ve aktiflik süreli dikkate alındığında 3 güne kadar spermlerin yaşayabildiğini görmekteyiz. Bu aşamada da gün vererek bir hamile kalmama durumu risklidir. Şu süreç içerisinde hamilelik planlarınız mevcut değil ise doğum kontrol hapı kullanmak en doğru yollardan birisidir. 21 günlük süreçler içerisinde belirli periyotlar ile doğum kontrol hapı kullanmanız halinde 7 günlük boşluk sürecinde dahi ilişkiye girebilir ve hamilelik riskini %0 a düşürebilirsiniz.

Bunun yanı sıra ilişki sırasında prezervatif kullanımı da önemlidir. Ancak kesin olarak bir korunma yöntemi olduğunu söylemek mümkün değildir. Diğer yöntemlerden biri ertesi gün hapı olsa da tek seferlik bir koruma yöntemi olması ve etkilerinin son derece ciddi olması sebebi ile tercih söz konusu değildir.

   Hamile kalmamak için adet sonrasında ilk 7 günlük süreç en doğru süreç diyebiliriz. Ancak tekrardan belirtmemiz gerekiyor ki bu süreçte kesin bir sonuç alınmaz. Her zaman için hamile kalma riski bulunmaktadır. Eğer korunmak istiyor iseniz muhakkak ki doktorunuzdan bilgi ve yardım almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resmi Nikah İcin Gerekli Evraklar Nelerdir

Resmi Nikah İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ovulasyon-Testi-Nasıl-Yapılır

Ovulasyon Testi Nasıl Yapılır ?