Hamilelik Kaç Günde Belli Olur

Hamilelik Kaç Günde Belli Olur ?

Genç çiftler evlendikten sonra ilk isteklerinin başında bebek sahibi olmak geliyor. Öyle ki bebek sahibi olmadan çok önce bile yeni evlerini tamamıyla bebek için tasarımlayan çiftler bile bulunuyor. Bebek odası, beşik çoraplar ve bebek telsizleriyle ev adeta dolup taşıyor.

Peki, bebek sahibi olabilmek için önce yapılması gereken araştırmalar neler, hamilelik belirtileri ve hamilelik kaç günde belli olur gibi soruların cevaplarını siz değerli okurlarımızın bilgi sahibi olabilmesi için derledik.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin ortalama 6 ay boyunca korunmaksızın düzenli olarak gerçekleştirdikleri cinsel ilişki ile bu hedeflerine ulaşabilmeleri mümkün oluyor. Gebelik ihtimali ise kadın ve erkeğin yaşları, yaşam kaliteleri ve eğer varsa kötü alışkanlıklarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Hamilelik Kaç Günde Belli Olur ?

   Hamilelik kaç günde belli olur sorusunun cevabına gelmeden önce gebelik süresi etkileyen faktörler, gebe kalmak kaç gün sürer gibi önemli konular hakkında küçük bilgiler vermek istedik. Gebeliği etkileyici bir sağlık problemi bulunmayan 35 yaş altı çiftler için gebe kalma süresi 3 ay ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir.

  Ancak bazı durumlarda zaman aralığı bir seneye kadar uzayabilmektedir. İlk denemede gebelik şansı oldukça azdır bu nedenle hemen aklımıza kötü fikirler getirmemekte fayda var.

Ancak uzun süre boyunca gerçekleşen gebe kalamama durumlarında hastaneye başvurup bir uzman yardımı almakta fayda görüyoruz. Eğer annenin yaşı 35 ve üzerinde ise de gebelik zamanı uzayabilir ayrıca daha önce bahsettiğimiz faktörlerden alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklar da bu sürenin oluşumuna katkıda bulunan parametrelerdir.

  Hamilelik kaç günde belli olur sorusunun cevabı ise yine çeşitli faktörlere bağlı olarak cevaplanabilecek sorulardan bir tanesidir. İlk olarak gebeliğin belirtileri arasında adet döneminin 10 gün kadar gecikmesi gerekiyor.

Adet gecikmesinden sonra erken gebelik belirtilerini hissetmeye başlama safhası gelir. Tahmini olarak kadınlar hamile olduklarını net olarak 3 veya 4. hafta fark eder ve buda son görülen âdetin üzerinden 20 25 gün geçmiş olduğu anlamına gelmektedir. Bu süre zarfından önce yapılacak hamilelik testi de gebeliğin erken anlaşılması için bir yol olarak sıkça kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ''Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyette İlk Hafta Kilo Verememek

Diyette İlk Hafta Kilo Verememek

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur ?