İbrahim-Saraçoğlu-Anne-Sütünü-Arttıran-Yiyecekler

İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Doğumun ardından en çok tedirgin eden konulardan birisi anne sütüdür. Anne sütünün değerinin son yıllarda daha çok anlaşılması ile birlikte doğum sonrasında sütün az olması büyük bir endişeye sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra ileri ki dönemde stres, beslenme kaynaklı, Hormonal ve genetik sebeplerden dolayı anne sütünde azalmalar görülebilmektedir.

Bu yazımızda sizler için anne sütünü arttıran yiyecekler nelerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bebeğinizi sağlıkla beslemek istiyor ve yetersiz süt ile karşı karşıya kalmak istemiyor iseniz yiyecek, içecek ve kür tariflerini inceleyerek doktorunuza danışıp uygulamaya başlayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne sütünü arttırmada en etkili yöntemlerden birisi karışım kürleridir. İbrahim Saraçoğlu anne sütünü arttıran yiyecekler adına büyük araştırmalar yapmış ve anneler için incir havuç kürünü önermektedir. Oldukça etkili bu kür sayesinde kısa sürede sütü arttırmak mümkündür. Kuru inciri ilk olarak ikiye bölüp 5 dakika kadar kısık ateşte kaynayın.

Ardından içerisine bir adet havucu dilimleyerek atın ve 3 dakika kadar kaynatıp kapatın. Bu kürü 21 gün boyunca öğleden önce ve öğlenden sonra bir su bardağı şeklinde tüketin. Bu süreç içinde düzenli yürüyüşler yaparak gün içinde 3 litreye kadar su tüketin. Bu sayede sütün arttığını görebilirsiniz. Anne sütünü arttıran yiyecekler ve içecekler arasında maydanoz, kekik, nane, ada çayı ve civan perçemine dikkat edilmelidir. Bu bitkilerin sütü azalttığı bilinmektedir.

Anne sütünü arttıran yiyecekler listesinde ilk sırada rezene çayı bulunmaktadır. Günde 2 bardak rezene çayı tüketimi ile sütünüzü arttırabilirsiniz. Aynı zamanda bu çay sayesinde bebeğinizin gaz sorunu da süt yolu ile ortadan kalkmış olur.

Bir diğer yiyecek ise dereotudur. Dere otu sabah kahvaltısından önce ve akşam yemeğinden önce bir tutam tüketilmelidir. Bu sayede süt artırımına etkisi olacaktır. Bir diğer besin ise siyah üzümdür. Sabah 5-6 adet akşamda 5-6 adet şeklinde tüketilmesi süt artırımında etkili olacaktır. Diğer besinler ise hurma, incir, anason, tere ve sumaktır. Bu besinlere alerjisi olan var ise kesinlikle uzak durulması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan ''Cilde İyi Gelen Yiyecekler ve Besinler'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aldatan-Erkek-Nasıl-Davranır

Aldatan Erkek Nasıl Davranır ?

Bebek-için-Alınması-Gerekenler-Nelerdir

Yeni Doğan Bebek İçin Alınması Gerekenler