İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri | Ne İyi Gelir ?

İdrar yolu iltihabı özellikle bayanlarda görülen bir sağlık problemidir.

Uzun zaman idrarını yapmamak cinsel yolla bulaşmasından ve şeker hastalığından kaynaklanan bir durumdur.

İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri

İdrara çıkarken yanma, idrarın renginin kanlı olması ve karın ağrısı olması ileride görülen mide bulantısı kusma ve ağrı şeklinde kendini gösterir.

Mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Tedavi geç olursa böbreklerin zarar görmesi söz konusu olabilir. Erken önlem alarak mutlaka idrar yolu iltihabı için üroloji hekimine görünmenizde fayda vardır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Doğal Tedavi Yöntemleri

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir ?

Elma sirkesi: Doğal mineral potasyum ve vitamin içeren elma sirkesi idrar yolu engeksiyonu için oldukça faydalı doğal bir antibiyotik gibidir. Bakterileri öldürücü etkisi olan elma sirkesinden hazırlayarak düzenli olarak günde 2 kere içerek  idrar yolu enfeksiyonundan kurtulabilirsiniz. Bir bardak su içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi koyarak isteğe göre limonla karıştırıp içebilirsiniz.

Maydanoz: İdrar yollarının temizlenmesini sağlayan doğal bir bitki olan maydanoz sayesinde bu rahatsızlıktan kurtulmanzı mümkün. 4 su bardağını bir tencereye koyarak maydonu 5 10 dakika arasında kaynatıp ılık olunca için kokusunu önlemek için biraz limon koyarak içebilirsiniz.

Çay ağacı yağı:  Antibakteriyel doğal bir yağ olan çay ağacı yağı ile yanma yada ağrı gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Sandal ağacı çay ağacı ardıç gibi yağları eşit olarak hazırlayıp mesane ve karın bölgesine uygulayabilirsiniz masaj yolu yapacağınız uygulama enfeksiyonun önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Yaban mersini: sade ya da yoğurtla yiyebileceğiniz yaban mersini bakterilere karşı koruyucu özelliktedir. Meyve sularınıda taze olarak günlük içerek vücudunuzdaki yabacı maddelerden arınmayı sağlayabilirsiniz.

Ananas: Bromelain içeren ananas idrar yolu etkilerini azaltan ve idrar yollarına fayda sağlayan doğal bir meyvedir. Bağışıklık sistemine oldukça iyi gelen ananasın suyunu içerek faydalanabilirsiniz. İdrar yolu sorunu her iki kadından birinde görülmektedir. Oldukça yaygın bir hastalık olan idrar yolları enfeksiyonu tedavisi için mutlaka bir hekim kontrolünde olması gerekn bir rahatsızlıktır. Hijyene önem vermek ve tuvaletten sonra elleri iyi yıkamak oldukça önem taşımaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diş Eti Şişmesi | Belirtileri ve Tedavisi | Ne İyi Gelir ?

Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?