İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur ?

  Kim anne baba olmak istemez ki? Dünyanın en güzel olgularından bir tanesi hiç şüphe yok ki anne baba olmaktır. Dünyanın en güzel kokusu da tartışmasız bebek kokusudur. Her doğan bebek yeni bir umut, yeni bir heyecan demektir aynı zamanda. İşte bu yüzden kişiler evlendikten sonra hamile kalmak için eşleri ile ilişkiye girerler ki zaten cinsellik sağlıklı bir insan yaşamı için son derece önemli olan olgular arasındadır.

Sağlıklı bir cinsellik kişinin çok daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlar. Ama tüm bunların yanında ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur sorusunun yanıtını da hem anne adayları, hem de baba adayları merak etmektedir.

Bu sorunun tam olarak yanıtını ise bilim insanları şu şekilde vermektedir. İlişkiden yedi ile 10 gün sonra hamilelik yani kişinin hamile olma durumu ortaya çıkmaktadır. Yine regl bitiminden sonra da 8 ile 10 gün arasında kadın yumurtasının çatlamasına istinaden kişi hamile kaldı ise belirtileri ortaya çıkmaktadır.

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur ?

. İlişkiden yedi ile 10 gün sonra hamilelik belirtileri  ortaya çıkar denilmesine istinaden ortaya çıkan belirtileri de ifade etmek gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Herkesin çok iyi bildiği ve tahmin edebileceği üzere mide bulantısı hamileliğin en temel belirtisidir. Bu duruma doğal olarak kusmalar da eklenir.

Ayrıca ortaya çıkan baş dönmeleri hamileliğin klasik belirtileri arasında yer almaktadır. Çok genel olmamakla beraber iştahsızlık, kokulara karşı kişide gelişen hassasiyet, yorgunluk, sık sık tuvalete çıkma istemi ve tüm bunların yanında kadının göğüs uçlarında diğer dönemlere göre ortaya çıkan hassasiyet de hamileliğin bu dönemde ortaya çıkan diğer belirtileridir. Ayrıca bu dönem kişinin ten rengi diğer dönemlere göre daha solgun görünebilmektedir.  Mide yanması ve ekşimesini de unutmamak gerekir. Son derece hassas olan bir dönemdir.

Bu Süreçte Nelere Dikkat Edilmelidir ?

İlişkiden yedi ile 10 gün sonra hamilelik belirtileri ortaya çıkınca kişi öncelikle hamile olup olmadığından emin olmak için mutlaka bir kadın doğum uzmanına giderek gerekli olan tahlilleri yaptırmalı ve sonrasında eğer hamile ise ağır kaldırmamalı, çok yorulmamalı ve ani hareketler yapmamalı, bol bol dinlenmelidir.

Bir önceki yazımız olan ''Doğumun Başladığı Nasıl Anlaşılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeklerin Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur

Bebeklerin Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur ?

Böbreklerimizin Sağlığı için Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir

Böbreklerimizin Sağlığı için Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir ?