İstediğimiz Zaman Hamile Kalmak için Ne Yapmalıyız

İstediğimiz Zaman Hamile Kalmak için Ne Yapmalıyız ?

Tıptaki ilerlemelere rağmen günümüzde hala birçok çiftin bebek sahibi olma konusunda sorunlar yaşadığını görmekteyiz.

Bu yazımızla hamile kalmak için yapılması gerekenler konusunda bazı tavsiyelerde bulunarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Kendinizi bebek için hazır ve istekli olarak hissetseniz bile beklenmedik bazı durumlardan ötürü bu hemen mümkün olmuyor. Çiftlerin vakit kaybetmeden, planladıkları bir hamilelik için, bir ön hazırlık çalışmaları yapmaları gerekir.

İstediğimiz Zaman Hamile Kalmak için Ne Yapmalıyız ?

Çiftin yaşı, kadının regl dönemi ve ilişki sıklığı arzu edilen hamileliğe kavuşmak için önemli etkenlerdir. Hamileliğin oluşumunu sağlayacak olan şartlara dikkat edilirse kısa zamanda başarıya ulaşılabilir. Eğer herhangi bir kısırlık durumu söz konusu değilse, çiftlerin uygun koşulları sağlamasıyla hamilelik gerçekleşecektir. Yine de hamilelik için muayene olunarak, doktor kontrolüne girilmesinde fayda bulunmaktadır. Hamile kalmak için ilişkiden öncesi ve hamile kalmak için ilişkiden sonrası yapılması gerekenler eksiksiz mutlaka yerine getirilmelidir.

Erkeklerin kendi payına düşenler; sigara içmemek, sperm sayısının etkileyecek olan dar pantolon ve iç çamaşırları giymemek, çok oturmamak, sauna gibi çok sıcak ortamlarda bulunmamaktır. Kadınların payına düşen ise; kendilerini hem fiziksel hem de psikolojik olarak hamileliğe hazır hale getirmek, stresten uzak olmalı, doğru beslenmeli, adet düzensizliği varsa doktora gidilmeli ve cinsel ilişkinin bir zorunluluk olarak görülmemesidir.

İlişkiden sonra hamile kalmak için yapılması gerekenler şunlardır:

Tüm uygun şartlar oluşturulduktan sonra şansı biraz daha arttıracak faktörler vardır. İlişki sonrasında, kadının yıkanmak ya da tuvalet için hemen ayağa kalkmaması, kalçasının altına yastık koyarak veya ayaklarını yukarı doğru bir yere dayayarak yarım saat kadar yatmasını sayabiliriz.

 Adette bir düzensizlik yoksa eğer başlangıcından sonraki 9.11.13.15. ve 17. günlerinde ilişkiye girilmelidir. İlişkinin hemen öncesinde ve sonrasında duş alınması, vajinanın ph seviyesi ile spermin yaşama riskini olumsuz etkilemektedir. İstediğiniz zamanlarda hamile kalabilmek için; 3 ay öncesinden korunmayı ve kayganlaştırıcı kullanmayı bırakmalısınız. Ayrıca sabah erken saatlerde ve gün aşırı olmak kaydıyla ilişkiye girmelisiniz. Su altında ilişkiden ve vajinanın doğal duruşunu bozacak pozisyonlardan da uzak durmalısınız.

Bir önceki yazımız olan ''Hamilelikte Vegaferon Kullanımı Hakkında Bilgiler'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Arttırılır

Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Arttırılır ?

Gebelikte Ay Ay Yapılması Gerekilen Testler

Gebelikte Ay Ay Yapılması Gerekilen Testler