Karbonatla Diş Beyazlatma

Karbonatla Diş Beyazlatma Yolları

Dişlerimiz zaman içinde çay, kahve, yemek ve sigaradan dolayı sararır ve üzerinde lekeler oluşmaya başlar. Gülüşümüze gölge düşüren bu lekeler için ne kadar macun kullanılsa da bazen yetersiz gelebilir ve sarılıklar tam manası ile geçmez.

Diş beyazlatmak için birçok farklı tıbbi yöntem bulunsa da dişçiye gitmeden karbonatla diş beyazlatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için karbonat ile diş nasıl beyazlatılır, nasıl bir yöntem kullanılması gerekir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Karbonat ile Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dişlerde ki lekeyi çıkarmak ve dişleri beyazlatmak için onlarca para ödemenize hiç ama hiç gerek yok! Bir paket karbonat sayesinde oldukça ucuza tüm dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Bunun için bir çay kaşığı karbonat ve birkaç damla limona ihtiyacınız var. Bir kap içerisine bir çay kaşığı karbonatı ve limon suyunu ekleyin ve ardından karıştırın. Bu karışımı diş fırçasının üzerine yerleştirin ve diş etlerinize bu karışımı değdirmeden ortalama olarak bir dakika boyunca dişlerinizi dikkatle fırçalayın. Ardından diş beyazlatıcı özelliğe sahip diş macunu ile bir dakika daha dişlerinizi fırçalayın.

  Sonucuna inanamayacağınız bir beyazlığa kavuşabilirsiniz. Diş fırçasının yanı sıra bu uygulamayı parmağınız ile de yapabilirsiniz.

Eğer lekelerin çıkması için işlemi uyguluyor iseniz karbonat ve limonu sürdükten sonra 30- 40 saniye beklemeniz daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Daha etkili bir sonuç almak için diş fırçanızı karbonat dolu kaba batırıp ortalama olarak 1 dakika yukarı aşağı hareketler ile fırçalama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok kişi karbonatla diş beyazlatma işleminde daha beyaz dişlere sahip olmak için uzun süre fırçalama işlemi gerçekleştirmektedir. Bu durum diş yapınıza ve diş etlerine zarar verebilecek bir uygulama olacaktır. Bir dakikalık bir işlem uygulaması yeterli olacaktır.

  Karbonatla diş beyazlatma işlemi her gün yapılabilecek uygulamalar arasında kesinlikle yer almaz. Bu uygulamayı sadece özel günlerde yapmanızı ya da ayda 1 şeklinde uygulama yapmanızı öneririz. Düzenli fırçalama sayesinde dişteki sararmaların rengi açılırken ayda bir karbonat uygulaması da yeterli gelecektir.

Bir önceki yazımız olan ''Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavisi'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emzirme Süresi Ne Kadar Olmalı

Emzirme Süresi Ne Kadar Olmalı ?

Yeni Doğan Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar

Yeni Doğan Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar ?