Kaşıntıya Ne İyi Gelir

Kaşıntıya Ne İyi Gelir ? | İbrahim Saraçoğlu

  Alerjik nedenler, cilt kuruluğu, karaciğer ve kan kanseri, hormonal bozukluklar, karaciğer hastalıkları, psikolojik rahatsızlıklar, güneş ışığına maruz kalma, böbrek hastalıkları, sarılık, gastrointestinal hastalıklar, ilaçların yan etkisi ve cilt hastalıkları gibi fazlaca nedene balı olarak görülebilen problemlerden biri kaşıntıdır.

Kaşıntı, sabun ve deterjana karşı hassas olan kişilerin bu maddelerle temas etmesine bağlı olarak egzama gibi ciddi problemlerle sonucunda da görülebilmektedir. Sebepsiz yere kaşıntı şikâyeti yaşayan kişilerde bağırsak paraziti gibi gözle görülmeyen sorunlar mevcut olabilir. Ayrıca gül hastalığı, bakteriyal, viral ya da parazite bağlı cilt enfeksiyonları sonucunda ortaya çıkabilir.

Fark edilmez ama kişinin aşırı terlemesi kaşıntı problemine neden olabilmektedir. İşte bu sebepler nedeniyle ciddi boyutta kaşıntı sıkıntısına sahipseniz tıbbi yardım alma konusunda geç kalmamalısınız.

Tıp dalına alternatif olarak ortaya çıkan ve günümüzde birçok bireyin tedavi için tercih ettiği alternatif tıp dalından da bu konuda yardım alabilirsiniz. “Kaşıntıya ne iyi gelir?” sorusu için hazırlanmış olan bu makalede İbrahim Saraçoğlu’nun doğal kür tarifleri sizler için faydalı olacaktır.

Kaşıntıya Ne İyi Gelir ?

    Böcek ısırması, sivrisinek ısırıkları ve alerji gibi durumlarda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu bitkisel karışım bu konuda oldukça etkilidir. Bu konuda siyah üzüm çekirdeği ve süpürge tohumu üzerinde yoğunlaşan Saraçoğlu’nun karışımı vücudun kaşıntıya karşı direnç oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

Kürlerden ilki bir tatlı kaşığı siyah üzüm çekirdeği ile hazırlanan ve birkaç yudum suyla tüketilebilen bir tarif olup, bu yöntemi alerji durumunda bireyler tercih edebilir. Saraçoğlu’nun ikinci tarifi ise bir tatlı kaşığı süpürge tohumu ile hazırlanan ve su ile tüketilebilen bir tariftir.

Bitkisel şifa konusunda kendisini ispatlamış olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu suyla tüketimde zorlanan kişiler için alternatif olarak sabah akşam yoğurt ile birlikte dövülmüş olarak her iki tohumunda tüketilebileceğini de dile getirmiştir.

Böbrek yetmezliği cinsel yolla bulaşan hastalık durumları, A ve C vitamini yönünden yetersiz beslenmeye bağlı beslenme yetersizlikleri gibi durumlarda görülebilen kaşıntı sorunları için ilk olarak tıp alanından yararlanılması gerektiği unutulmamalıdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan ''Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir ? | İbrahim Saraçoğlu

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir ?