Canan Karatay Diyeti

Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir ?

Yiyecekler arasında kilo aldıran ve kalori yapmayan olarak bir ayrım bulunmaktadır. Eğer kilo almaya çalışıyor ya da kilo verme çabaları içinde iseniz bu noktada bu ayrıma özen göstermeniz gerekmektedir.

Aşağıda sizler için kilo aldıran yiyecekler hangileridir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Ancak kilo almaya ya da vermeye çalışıyor iseniz bir uzmandan yardım alarak bu liste- programı düzenlemeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Kilo Aldıran Besinler Nelerdir?

  Kilo aldıran yiyecekler listesinde ilk sırada balık ve et bulunmaktadır. Yüksek miktarda kolesterol içermektedir. Bu noktada kilo vermekse amaç dikkatli ve kararında tüketilmesi son derece önemlidir. Kilo aldıran besinler arasında ikinci sırada bitkisel yağlar yer alır.

Palmiye yağı, zeytin yağı, fıstık yağı, kanola yağı, fındık yağı ve soya yağı yüksek kalorili besinler grubunda bulunur ve haftalık olarak azar azar tüketilmesi gerekir. Listenin üçüncü sırasında ise kuru yemişler yer alır. Bu noktada her ne kadar sağlıklı besin olsalar da kalorileri yüksektir ve bu noktada dikkatle tüketilmesi gerekir. İçeriğinde sağlıklı yağ asitleri, protein ve yüksek miktarda protein bulunan badem, Antep fıstığı, fındık, kaju gibi birçok kuruyemiş kalori bakımından oldukça zengindir.

Listede yer alan bir diğer kilo aldıran besin fıstık ezmesidir. Son derece kalorili bu besin grubu bir yemek kaşığı yenildiğinde 100 kalori vücuda alınmaktadır.

Ortalama olarak 100 gr fıstık ezmesinde 600 kalori bulunur. Son olarak listemizde tahin bulunmaktadır. Tahin de kilo aldıran besinler arasında listede yer alır ve ortalama olarak 100 gr tahinde 595 kalori bulunur ve bu oran oldukça fazladır.

Kilo Aldıran Yiyecekler Listesi

   Kilo aldıran yiyecekler listesinde ilk sırada kuru üzüm, kuru kayısı bulunmaktadır. Bu besinler son derece yüksek kalori oranına sahiptir.

Bununla birlikte tam buğday ekmeği, Hindistan cevizi sütü, avokado, üzüm suyu, ananas suyu, elma suyu, yulaf ezmesi, esmer pirinç, ceviz, susam bulunur. Bununla birlikte balık yağı, fındık yağı, keten tohumu yağı, tere yağı da kalori bakımından oldukça zengindir. Son olarak listede kuzu ciğeri ve yumurta yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan ''Hızlı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Flört Edilir

Aşk Büyüleri Sonuç Veriyor mu ?

Zeytin Yaprağının Faydaları Nelerdir

Zeytin Yaprağının Faydaları Nelerdir ?