Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

Hamile kalmak için birçok yöntem denense de bazı çiftler çok çabuk hayallerine ulaşamıyor. Bu noktada bebek sahibi olmak adına kolay hamile kalma yöntemleri bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizler için kolay hamile kalmak adına neler yapılabilir, hamile kalmayı kolaylaştıran şeyler nelerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde uzun zamandır bebek sahibi olamıyor iseniz ya da henüz yeni bebek sahibi olmaya karar verdi iseniz yazımızın devamından tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Kolay Hamile Kalmaya Yardımcı Olacak Şeyler Nelerdir?

  Kolay hamile kalma yöntemleri arasında ilk sırada sağlık kontrolü bulunmaktadır. Hamile kalmayı planladığınız andan itibaren bir kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz doğru bir adım olacaktır. Bu noktada gerekli sağlık kontrolleri yapılarak vücut bu  dönem için hamileliğe hazırlanır.

Eğer hamile kalmanızı engelleyecek bir durum var ise bunun tedavisi yapılarak sürece hazırlanabilirsiniz. Bu hem sizin hem de ilerde olacak bebeğinizin sağlığı için önemli bir adımdır. Bunun yanı sıra yumurtlama döneminizi hesaplamalısınız. Hamile kalmak için düzenli bir cinsel ilişki şarttır. Bu nokta da yumurtlama döneminizi hesaplayarak şansınızı arttırabilirsiniz. Bu dönem için birlikteliği arttırmanız halinde şansınız yükselecektir.

Bu dönemin yaklaşmasında, dönem içinde ve dönem sonrası bir iki günlük süreçte ilişkiye girmeniz halinde hamile kalma olasılığınız artacaktır. Kolay hamile kalma yöntemleri arasında yediğinize içtiğinize dikkat etme kuralı da bulunmaktadır.

Bünyenizi buna hazırlamak adına bazı şeylerden feragat etmeniz gerekecektir. Bunlardan birisi ise kafeindir. Kafein tüketimini azaltmalı ve bunu sınırlandırmayı denemelisiniz.

Aynı zamanda beslenmenize çok dikkat etmeli bu dönem içinde bol taze sebze meyve tüketmeli, somon, uskumru ve alabalık gibi yağlı balık tüketmelisiniz. İşlenmiş, hazır ve fast food ürünlerinden olabildiğince uzak durmalısınız ve hamile kalmaya kararlı iseniz folik asit almaya başlayabiliriniz.

Bu sayede vücut bir bakıma kendini hazırlama sürecine girecektir.  Alkol ve sigara gibi zararlı ürünlerin tüketiminden vazgeçerek hamileliğe kendinizi hazırlayabilirsiniz. Bu noktada sadece anne değil sperm kalitesi için babanın da sigara ve alkolden olabildiğince uzak durması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan ''İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Güneş Kremi Markası

En İyi Güneş Kremi Markası Hangisidir ?

Vücuttaki Elektrik Nasıl Boşaltılır

Vücuttaki Elektrik Nasıl Boşaltılır ?