Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Kulak Ağrısına Evde Ne İyi Gelir ?

   Kulak ağrısı bebeklik ve çocukluk yaşları dahil her yaşta görülebilecek bir olaydır. Sağ veya sol tarafımızda kulak ağrısını görebiliriz, iki tarafta da ağrıyı aynı anda da yaşayabiliriz. Kulak ağrısın da ki sebeplerinden birileri de kanal tıkanması, kulak kiri, burun tıkanıklığı,

Kulağa deniz veya havuz suyu kaçması, lenf bezlerinde büyümeler ve soğuk algınlığı yer almaktadır. Kulak ağrısının diğer sebepleri ise mide bulantısı, kusmak, ateş, kaşıntı ve şişme sebepleri de olabilir. Kulak ağrısı gecelerin ağrımaya başlar veya etkisi artmaktadır.

Bunun sebebi ise, Günlük hayatımız da yemek yiyerek veya konuşarak östaki borusuna hava gitmesini sağladığımız dan dolayıdır. Geceleri ise östaki borusu dolarak ağrılarımızın şiddetini arttırmaktadır. Şimdi ise size kulak ağrısını geçirmenin bitkisel yollarını açıklayacağız.

Dikkat Doktora başvurmanız en etkili ve en uygun yöntemdir.

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir Evde ?

Soğan

Soğan yiyeceği kulak ağrısının geçmesini sağlayan en etkili yöntemlerden biridir. Kulaklarımızın ağrısını geçmesini sağlayacak olan antiseptik ve antibakteriyel özellikleri içinde bulundurmaktadır. Yapmanız gereken 2 dilim soğanı ezip ardından temizleyerek bir bezin içerisinde katarak ağzını bağlayınız.

Saç kurutma makinesi ile biraz ısıttıktan sonra kulağınızın üzerinde bekletilir. 2 parça soğanı blender dan geçirin veya rendeleyin, suyunu süzünüz. Suyunu cezvede ısıtınız. Vücut sıcaklığına geldiği zaman ise Armada olan kulağınıza 2 3 damla damla atınız. Bunu günde 2 veya 3 defa uygulaya bilirsiniz.

Sarımsak

Soğan da olduğu gibi sarımsak suyu da kulaklarınızın ağrısını anında kesen bir diğer tedavi yöntemidir. İnce şeklinde doğradığınız sarımsaktan 1 tatlı kaşığı ver 2 yemek kaşığı Susam yağını bir kapta ısıtınız.

Oda sıcaklığına geldiği zaman ise temiz bir tülbent ile süzünüz. (içerisin de sarımsağın parçalarının olup olmadığına dikkat etmelisiniz).Ardından elde etmiş olduğunuz bu sıvıyı kulağınıza 2-3 Damla damlatarak ağrınızı azaltabilirsiniz. Gündelik hayatınız da 2 defa damlata bilirsiniz.

Zencefil

Zencefilin içinde bulundurduğu anti-inflamatuar kullanarak kulaktaki iltihabı azaltarak kulak ağrınızın geçmesine fayda sağlar. Taze olan zencefilin bizim aktardan satın alarak, Keskin Bıçak ile dilimleyiniz, robotla veya blender ezerek suyunu çıkarınız.

Çıkarmış olduğunuz suyun birkaç damla seni arayan kulağınıza Damla atabilirsiniz. Gündelik hayatınızda 2 defa kullanabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise 1 çay bardağı susam yağına bir yemek kaşığı toz zencefil katarak ısıtınız. Elde ettiğiniz bu Damla’yı Pharmaton kulağınızın içerisinde 2 3 damlatarak kulak ağrısını geçire bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklarda Boğaz İltihaplanmasına Ne İyi Gelir

Çocuklarda Boğaz İltihaplanması | Belirtileri | Ne İyi Gelir ?

Mastürbasyonun Zararları Nelerdir

Mastürbasyonun Zararları Nelerdir ?