Manikür-Yaptırırken-Nelere-Dikkat-Edilmeli

Manikür Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ellerin ve tırnakların daha iyi görünmesini sağlayan bakıma manikür denir. Manikür, temizleme, şekil verme, masaj, ölü deri temizliği ve oje sürülmesi kısımlarını kapsar.

Manikür nedir? Manikür nasıl yapılır? Ve Manikür yaptırmak için tırnaklar uzun mu olmalı? Gibi soruların yanıtlarını merak edenler için araştırdık. Manikür her ne kadar kadınların tercih ettiği kişisel bir bakım uygulaması olsa da, artık günümüzde erkeklerde yaptırmaktadır. Manikürün sağlık kurallarına uygun olarak temiz bir biçimde yapılması gerekir.

Bakımlı Eller İçin Manikür Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Manikür yaptırmadaki en önemli amaç, kişinin el tırnaklarının bakımlı, güzel, temiz ve düzgün görünmesini sağlamaktır. Manikür için gerekli olan malzemeleri aldıktan sonra evde kendinizde yapabilirsiniz. Ancak güzellik salonları ya da kuaförler de bu hizmeti veren deneyimli daha çabuk yapan çalışanlar vardır. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da dikkat edilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Tırnak bakımını kapsayan manikür yaptırmak için tırnaklar uzun mu olmalı? Yoksa kısa mı olmalı? Yaptırmak isteyenlerin merak ettikleri konulardır. Yazımızı bu hususları göz önüne alarak ve pratik bilgiler vermek için hazırladık. Eğer manikürü evde kendiniz yapacaksanız, dikkat etmeniz gereken şey malzemelerinizin temizliği ve bunları sadece sizin kullanmanızdır. Tüm ailenin ortak kullanımı olan ürünlerde sağlık problemleri ile karşılaşılabilir.

İster evde ister güzellik merkezlerinde olsun manikür yapılırken; eller yumuşayana kadar ılık su içinde bekletilmeli, işlem sırasında herhangi bir kesikte kolonya ile müdahale edilmelidir. Manikürde kullanılan aletler bulaşıcı hastalıklardan korunmak için kişiye özel olmalı, işlem öncesinde ve sonrasında eller yıkanarak temizliğine önem verilmelidir. Mümkünse hemen oje sürülmemeli, manikür konusunda güvenilen kimselere eller teslim edilmelidir. Eğer kendiniz yapacaksanız da mutlaka öğrenip öyle denemelisiniz. Manikür özenli ve itinalı yapılması gereken bakım işlemidir. Manikür yaptırmak için tırnaklar uzun mu olmalı, hayır ama görünüm olarak daha güzel durmaktadır. Tırnaklara istenilen uzunluk ve şekil verilerek törpülenir, tırnak kenar ya da diplerindeki etler temizlenir. Ellere alkol veya kolonya gibi ürünler sürülerek temizliği sağlanarak kremle de masaj yapılarak, İstenirse oje de sürülerek işlem tamamlanır. Makas, törpü ve pense gibi manikür aletlerinin iyice temizlenmiş, arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boşanma-Davası-Nasıl-Açılır

Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Erkeklerin Zevk Noktaları Nelerdir

Erkeklerin Zevk Noktaları Nereleridir ?