Mastürbasyonun Zararları Nelerdir

Mastürbasyonun Zararları Nelerdir ?

Mastürbasyon latince kokenden gelme mastubare (elle bozmak) anlamında bir kelimeden türemiştir. Kadın ve erkekte cinsellik için yapılan eylem olarak bilinir.

Kendi kendini uyarma anlamında olan mastürbasyon normal cinsel beraberliği etkilemeyecek düzeyde olursa zararı olmaz. Aşırı derecede ve partnerinin etkilemeyeceği şekilde olursa herhangi bir zararı yoktur.

Mastürbasyonun Zararları

Mastürbasyonun Fizyolojik Zararları

Halk arasında mastürbasyon zararlı olarak görülür ve bazı yanlış bilgilendirme ile akıllarda soru işaretine neden olur. Normal olarak mastürbasyonun zararları şu şekilde sayılabilir.

  • Erken boşalma sorununa neden olabilir
  • Yorgunluğa ve uykusuzluğa neden olur
  • Kişinin partnerine arzusunu olumsuz etki etmesine neden olur
  • Çok aşırı yapılınca cinsel bölgede tahrişe neden olabilir.

Mastürbasyonun Dini Açıdan Zararları

Genelde bekarlık döneminde daha çok ihtiyaç olarak görülen bir eylemdir. Ancak Allah insanların vücut sisteminde bir düzen yaratmış ve rüyalanma yolu ile vücuttaki fazla atılamayan birikimleri bu yolla atmayı sağlamıştır. Bir diğer meşru yol ise evlenmek olacaktır.

Mastürbasyon haram mıdır?

1- Mutlak haramdır
2-Kadının kocasının yardımı ile boşalması helaldir. Erkeğin karısının eliyle boşalması helaldir.
3- Mubahtır
4- Vaciptir

Mastürbasyon Sebepleri

  • Normal ilişkiden uzak kalmak
  • Cinsel münasebetten zevk almamak (evliler için)
  • Cinsel isteğin artması
  • Cinsel görsel ve sözlerden etkilenmek
  • Cinsel organlarda temizlik eksikliğinden kaynaklanan kaşınmalar
  • Küçükken erken uyanmak

   Mastürbasyon çok fazla yapılırsa eşler arasında tatminsizliğe neden olabilir. Erkekler de erken boşalmaya neden olabileceğinden ve karşı tarafın tatmin olmamasından dolayı eşler arası sıkıntıya neden olabilir.

   Mastürbasyon aşırıya kaçılmadığı sürece zararlı bir alışkanlık değildir. Ancak cinsel yaşamınızı etkilemeyecek derecede ise sakıncalı değildir. Ancak devamlı mastürbasyonu takıntılı hale getirmek psikolojik olarak kişiyi sıkıntıya düşürebilir.

Normal yaşamına adapte olamaz uykusuzluk ve huzursuzluk çekebilir. İhtiyacınız olduğunda bekarsanız çok gerekmediği durumlarda yapmanız gerekmez. Partnerinizden mastürbasyon sırasında duyduğunuz heyecanı duymazsanız buda aranızda soğukluğa neden olabilir.

Aşırı mastürbasyon sizi daha çok tatminsizliğe itebilir buda daha fazla cinsel istek arzusu yaşamanıza ve tatminsizliğe neden olabilir. Aşırıya kaçmadan mastürbasyon yapılması tercih edilmelidir. Çok fazla alışkanlık olduğunda partnerinizle ilişkiniz bozulabilir.

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Kulak Ağrısına Evde Ne İyi Gelir ?

Adetten Sonra Hemen Hamile Kalınır mı

Adetten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı ?