Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir

Mide Ekşimesi Neden Olur ? Ne İyi Gelir ?

  Mide Ekşimesi dediğimiz olay aslında midemizdeki yanma hissidir. Asidin fazla gelmesi ile midemiz de bir yanma hissiyatı oluşmaktadır.

Genellikle ağır ve yağlı besinleri tüketmek sonucu oluşan bir olaydır fakat farklı sebeplerden de olabilmektedir. Gündelik hayatımızda oluşan bu ağrı şişlik Lan beraber oluşan bu ağrı, ağzımızda su seviyesinin çok olması sonucu mide bulantısının da oluşmasına sebebiyet verebilmektedir.

Mide Ekşimesi Neden Olur? Ne İyi Gelir ? 

Mide ekşimesinin en başlıca bulunan nedenleri arasında, fazla Yemek Yemek, yemekten sonra uyumak, düzensiz beslenme ve aç sigara içmekten oluşabilmektedir. Mide ekşimesine sebep olan asidin salgılanmasını sebep olacak bir sürü şey olabilmektedir.

Sinirlenmek bile bu ağrının sebebi olabilir. Mide fıtığı olabilir. Yiyecekleri çiğnemeden yutmak, mide veya veya safra kesesi iltihabı, Reflü, onikiparmak bağırsağı ülseri ve Gastrit mide ekşimesine sebep olabilmektedir.

Mide Ekşimesi Tedavisi İçin Neler Yapılabilir?

Mide ekşimesinin sürekli olmadığı durumlarda doktora gitmeye gerek olmamaktadır. Mide ekşimesine sebep olan bu durumlardan kaçınarak ekşimenin olmamasını Sağlayabilirsiniz. Gündelik hayatımızda yediğimiz besine dikkat etmeli az ama sık tüketmeliyiz.

Her öğünde yoğurt yemek Ayrıca baharatlı yemeklerden kaçırmak size fayda sağlayacaktır. Mide ekşimesinin daha fazla devam etmesi sonucunda doktorunuzdan aldınız ilacı kullanacaksınız.

Mide Ekşimesi İçin Evde Uygulanabilecek Tedaviler Nelerdir?

Midemize fayda sağlayacak olan muz, mide ekşimesi ve yanması sebebiyetlerini azaltacaktır. Ayrıca bilindiği üzere zeytinyağı da Midemiz deki midemize ekşimeyi ortadan kaldıracaktır.

Süt mide ve kalın bağırsak şikayetlerimizi önemli derecede azaltacak bir içecektir. Maden suyu içmek mide asidi bizi etkileyerek ağrımızı hafifletecektir. Her zaman salatanın üst kullanan mide ekşimesine engelleye bilirsiniz. Mide Ekşimesinin ağrısı hafifler.

Soğut Süt Ve Karbonat

   Mide rahatlatmada en doğal etkisi olan bu iki ev mide yanmasına ve mide ekşimesini ortadan kaldırmak için birebir. Bir su bardağı içine soğuk sütü doldurarak, soğuk sütümüze 1 tatlı kaşığı karbonat içine katarak karıştırıyoruz.

Midenizde ekşime başladığı zaman bu karşımı içebilirsiniz. Midenizin içindeki asit miktarını düzenleyerek ekşime sorununu ortadan kaldırmaktadır. Ekşime şikayetiniz arttı ise gece yatmadan önce veya yemek yedikten sonra bu karışımı içebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Çocuklarda Kusmaya Ne İyi Gelir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir ?

Kan Yapan Yiyecekler

Kan Yapan Yiyecekler Nelerdir ?