Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir ? | İbrahim Saraçoğlu

   Sindirim sistemine bağlı oluşan hastalıklar doğrudan karın şişkinliğine neden olabilmektedir. Hastalıkların başında hazımsızlık, gastrit, mide ülseri bu konuda baş sıralardaki nedenler arasındadır.

Ayrıca hamilelik, çölyak hastalığı, yumurtalık kistleri, pankreas ve safra kesesine bağlı olan hastalıklar da karın şişkinliğine neden olabilmektedir. Temelde mide ve bağırsak yolunda gaz oluşumuna neden olan ve şişkinlikle sonuçlanan faktörlerin etkili olduğu karın şişkinliği sorunu laktoz toleransından, huzursuz bağırsak sendromundan, parazitlerden ve gaz yapıcı gıdalardan kaynak alarak ortaya çıkabilmektedir. Bünyesi alerji yönünden hassas olan kişilerde tüketilen besinler nedeniyle gaz oluşumu olabilir.

Ayrıca kadınların her ay mensturasyon dönemlerinde karın şişkinliği problemi olabilir. Nedenleri yönünden karın şişkinliği sıkıntısı şayet altta yatan ciddi sağlık sorunundan kaynak almıyorsa bu durumlarda evde kendi başımıza sorunla mücadele edebiliriz.

Bağırsak tıkanıklığı, bağırsak tembelliği, karaciğer yağlanması ve mide fıtığı gibi sebeplerle karın şişkinliği olabileceği için bu konuda öncelikle tıp alanından faydalanılması gerekmektedir. Peki, karın şişkinliğine ne iyi gelmektedir?

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir ?

Karın şişkinliğine ne iyi gelir?” sorusuyla ilgili İbrahim Saraçoğlu’nun önemli tarifleri bulunmaktadır. Bu konuda organik beslenmenin öneminde yoğunlaşan Saraçoğlu, hormonlu, katkılı gıdalardan uzak durulmasını önermektedir. Tarımsal ürünlerin ilaç kullanılarak üretilmesinin insan sağlığı açısından önemli tehdit oluşturduğunu açıklamıştır.

  Bu sebeple karın şişkinliği sorununun oldukça yaygın olduğunu dile getiren Saraçoğlu, sıkıntıyı yaşayan kişilerin günde iki kere limon melisa kürü uygulamalarının rahatlatıcı olduğunu açıklamıştır.

 Hazırlanacak olan kürlerin taze olması önemli olduğunu belirten Saraçoğlu, kaynayan bir su bardağı suya 3-4 gram limon melisa bitkisi atılarak beş dakikada hazırlanan çay tarifi vermiştir. Hazırlanan kür süzülerek içilmektedir. Bu kürü tercih etmeyen bireyler için daha kolay olarak yarım limonun bir bardak suya sıkılarak içilmesinin faydalı olduğunu da açıklamıştır.

Sağlıklı bünye için karın şişkinliği önemli konforsuzluk yaratır. Bu sebeple doğal yöntemlerle bunu aşmak kaçınılmaz bir arayıştır. Bu konuda bilgiler veren İbrahim Saraçoğlu “karın şişkinliğine ne iyi gelir?” sorusu için tüketilmesi gereken yiyecekler olarak yoğurt ve havuç suyu hakkında bilgi vermiştir.

 

Bir önceki yazımız olan ''Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler Nelerdir ? | Ahmet Maranki

Kaşıntıya Ne İyi Gelir

Kaşıntıya Ne İyi Gelir ? | İbrahim Saraçoğlu