Ovulasyon-Testi-Nasıl-Yapılır

Ovulasyon Testi Nasıl Yapılır ?

Hamile kalmak isteyen birçok kişi bilir ki cinsel ilişki sırasında döllenmenin gerçekleşmesi gerekmektedir. bu noktada doğru zaman belirlenerek cinsel ilişkiye girilmesi gerekir. Süreçte doğru zaman kavramı yumurtlamanın gerçekleştiği zaman dilimidir ve bu noktada ovulasyon testi büyük önem taşır.

Yumurtlama olarak adlandırılan ovulasyon testi nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızda vereceğiz. Eğer sizde hamile kalmak istiyor ve yumurtlamanın takibini yapmak istiyor iseniz ovulasyon testi yaptırmanız büyük önem taşır. Bu yazımızda sizler için bu konu hakkında ayrıntılı bir bilgilendirme sağlayacağız.

Ovulasyon Testi Nasıl Yapılır ?

Ovulasyon testi için önemli olan konu adettir. Her kadının adet döngüsü farklı olduğu gibi süreleri de farklıdır. Bu sebeple bu test adet döngüsüne göre ayarlanarak yapılması gerekir. Birçok kadın ortalama olarak 23 günde bir adet görmektedir.

Yani kısacası adet döngüsü 23 gündür. Eğer ki 23 günde bir adet oluyor iseniz adet kanamasının başlaması ile birlikte 7. Günde teste başlayabilirsiniz. Eğer 24 günde bir adet döngünüz var ise 8. Günde teste başlayabilirsiniz. 25 günde bir döngünüz var ise 9. Gün teste başlamalısınız. 26 günde bir ise 10. Günde teste başlamalısınız.

27 günde bir ise 11. Günde teste başlamalı, 28 günde bir ise 12. Günde teste başlamalı, 29 günde bir ise 13. Günde teste başlamalı, 30 günde bir ise 14. Günde teste başlamalı, 31 günde bir ise 15. Günde teste başlamalı, 32 günde bir ise 16. Günde teste başlamalısınız.

Bu test son derece basit bir test olup evde rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk olarak kaba idrarı yaptıktan sonra test çubuğuna idrardan 4-5 damla kadar damlatın. Bu noktada birçok kişi kesin ve hızlı sonuç için çok fazla damlatma yapmaktadır.

Fazla damlatılması testin dağılmasına ve sonuç vermemesine sebep olabilir. Damlatma işlemini yaptıktan sonra 5 dakika bekleyip sonucu okuyabilirsiniz. Eğer eşit koyuluk hakim ise 24-48 saat içinde yumurtlama gerçekleşecektir. Eğer çizgi açık renkte kaldı ise bu durum yumurtlama olmayacağı anlamına gelir ve bir ya da iki gün sonra test tekrarlanmalıdır. Ovulasyon testi nasıl yapılır sorusunun cevabı bu şekildedir.

Bir önceki yazımız olan ''Hamile Kalmamak için Ne Zaman İlişkiye Girilmeli ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamile-Kalmamak-için-Ne-Zaman-İlişkiye-Girilmeli

Hamile Kalmamak için Ne Zaman İlişkiye Girilmeli ?

Aldatan-Erkek-Nasıl-Davranır

Aldatan Erkek Nasıl Davranır ?