Pişiğe Ne İyi Gelir

Pişiğe Ne İyi Gelir ? Pişik Nasıl Geçer ?

Genellikle cildin üst kısımları ve birbirine temas halinde bulunan kısımlarında görülen pişikler, kırmızı renk ve şişlik gibi karakteristik özellikleri barındırırlar.

Oldukça sinir bozucu olan kaşıntı ve verdikleri acıyla hayatı olumsuz yönde etkileyebilen pişikler, özellikle bebeklerde görülür ve bebeklerin sürekli ağlamalarına sebep olabilir. Rengi ve görüntüsüyle diğer cilt problemlerinden hemen ayrılabilen pişikler, vücudun belli bir bölgesinde sınırlandırılmış olabileceği gibi zamanla yaygınlık gösterir ve vücut genelinde görülebilirler.

  Diğer cilt hastalıklarına oranla daha az ciddiyet gerektiren pişik, durum böyle olsa da hayli rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Genellikle egzama, aşırı terleme, alerji, ısırgan otu gibi çeşitli irrite edici otlar, haşere ısırması ve zehirli bitkiler ile temas sonucu gelişen pişik, yangı belirtilerinin tamamını göstermesi ile hayatı olumsuz yönde etkileyebilir. Hal böyle olunca pişiğe ne iyi gelir sorusuna cevap arayanların sayısı da bir hayli artmış durumda. Gelin hep birlikte böyle bir durumda ne yapılır öğrenelim.

Pişiğe Ne İyi Gelir ?

  Pişiğe ne iyi gelir sorusunun cevabı özellikle ulaşılabilir ve evde kolayca bulunup uygulanabilen malzemelerden oluşmalıdır. Örneğin zeytinyağı kolayca ulaşabileceğiniz ve cilt nemlendirme işini en güzel yapan maddelerden bir tanesidir. E vitamini ve antioksidan etki sayesinde iyileştirmeyi hızlandırır ve zengin içeriği ile cildin sürekli nemli tutulmasını sağlar.

  Zeytinyağını birazcık zencefil ile karıştırıp kaşınan bölgelere sürerek uygulayabilirsiniz. Kaşıntıyı dindirecek ve sizi rahatlatacak belli bir süre de olsa huzur bulmanızı sağlayacaktır. Karbonatta zeytinyağı gibi böyle durumlarda kullanabileceğiniz ve kolayca elde edebileceğiniz ürünlerdendir. Biraz karbonat ile en az 3 katı suyu karıştırıp pişik olan bölgeye uyguladıktan hemen birkaç dakika sonra yıkayarak faydalanabilirsiniz. Ancak karbonatı uzun süre cildinize temas ettirmemelisiniz.

  Pişiğe ne iyi gelir sorusunu temel alarak derlediğimiz bu yazımızda siz değerli okurlarımızın kolayca ulaşabilecekleri malzemelerden oluşan uygulamalardan bahsettik. Özellikle yaz aylarında sizin ve bebeğinizin sağlık bilgisi ve vücut temizliğine dikkat ederseniz ve de çeşitli zararlı bitkilerle temastan mümkün mertebe kaçınırsanız bu sorunu kolay kolay yaşamazsınız. Son çare olarak uzun süreli devam eden pişiklerde bir doktora başvurup uzman yardımı almanızı da tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan ''Papatya Çayı Neye İyi Gelir ? Nasıl Uygulanır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları

Gül Suyunun Faydaları Nelerdir

Gül Suyunun Faydaları Nelerdir ?