Prezervatif Nasıl Kullanılır

Prezervatif Nasıl Kullanılır ? | Çok Pratik

Prezervatif sex aparatı olarak en çok kullanılan ürünlerden biridir.

   Prezervatif nedir nasıl kullanılır? Sorusuna gelince, prezervatif cinsel ilişki esnasında spermin vajinaya girişini engelleyen bir nevi korumadır. Penise takılır ve spermin vajinaya girip çocuk meydana gelmesini engeller.  Prezervatif nasıl kullanılır resimli anlatım için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Prezervatif Nedir Nasıl Kullanılır ?

ADIM 1: Son kullanma tarihini kontrol edin. Sadece ambalajlarında CE işareti etiketi bulunan kondom kullanın.

ADIM 2: Paketin yanında size yardımcı olacak küçük bir kesim var. Bu noktayı dikkatli bir şekilde prezervatife zarar vermeyecek biçimde yırtın ve prezervatifi kesici aletlerden uzak bir yerde içinden çıkarın.

ADIM 3: Torbayı aç. Paketin yanında size yardımcı olacak küçük bir kesim var.

Sperme yer bırakmak için, prezervatifin ucunu sıkın ve prezervatifi penisin üst kısmından geçirin. Aksi takdirde delik varsa prezervatif sperme engel olamaz ve hamilelik meydana gelebilir.

ADIM 4: Semen için yer bırakmak için, prezervatifin ucunu sıkın ve prezervatifi penisin üst kısmından geçirin.

ADIM 5: Uç tarafın sağlam olduğundan emin olun. Prezervatifi, kaymasını önlemek için penisten aşağı doğru döndürün.

ADIM 6: Prezervatif kullanımı hazırdır. Artık istediğiniz gibi ve istediğiniz uzun aralıkla partnerinizle birlikte olmaya hazırsınız.

ADIM 7: Boşaldıktan sonra penis sert olduğunda kondomu çıkarın.

ADIM 8: Prezervatifi ağzınızda tutun ve spermin dışarı sızmamasına dikkat edin.

ADIM 9: Spermin dökülmesini önlemek için rezervuarı düğümleyin. Kullanılan prezervatifi atın.

Prezervatifi sadece bir kez kullanabilirsiniz. Prezervatif, penisin kalınlığına bağlı olarak boyut olarak değişir. Kondom çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Aynı anda 2 prezervatif kullanmayın. Prezervatifler gözyaşı yapabilir. Kondomda sadece su bazlı sürgüleri kullanın. Özellikle anal seks yaparken bir kaydırıcı kullanın. Okey prezervatif nasıl kullanılır? Sorusuna cevap olarak yukarıda belirtilen adımlar takip edilebilir.

Prezervatif alımı:

Prezervatif, eczaneler veya süpermarketler bulabilirsiniz. Bazen diğer mağazalarda, barlarda, gece kulüplerinde veya satış makinelerinde prezervatif bulabilirsiniz.

Bir prezervatifin fiyatı yaklaşık 15 TL’dir. Özel aromalardan veya tırtıklı özel prezervatiflerden birine mal olabilir. Bazı organizasyonlar prezervatifleri ücretsiz sağlar. Aşağıdaki sağlık çalışanlarından birine danışın.

Bir önceki yazımız olan ''Erkekler Yatakta Ne İster ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır ?

Kilo Almak için Püf Noktalar

Kilo Almak için Mükemmel Püf Noktalar