Reflüye Ne İyi Gelir

Reflüye Ne İyi Gelir ? Reflü Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu

Reflü günümüzde sıkça karşılaşılan mide rahatsızlıklarından biridir. Bu noktada ilaç ile etkileri bastırılsa da kişiler ne yazık ki birçok yasaklı yiyecek ile karşı karşıya kalmaktadır. Reflü sorunu ile baş etmek için birçok farklı yöntem kullanarak rahatlama sağlayabilirsiniz.

Daha konforlu ve reflüsüz bir yaşam için baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak dururken mide dostu besinlere yönelebilirsiniz. Bu sayede büyük bir rahatlama sizi bekliyor demektir.

İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürü

Reflü kürü için İbrahim Saraçoğlu bir kür sunmaktadır. Bu kür sayesinde reflü belirli bir seviyede azaltırken rahatsızlıkları da bu sayede ortadan kaldırılabilmektedir.

Reflü kürü için malzemeler;

  • Aynı safa bitkisi ( portakal nergisi)
  • Mevsiminde lahana
  • Kök zencefil
  • Doğal hardal tohumu

Tüm bu malzemeleri aynı ölçüde 2 çay kaşığı kadar yeterli olacaktır bir kap içerisine alın üzerine 3 su bardağı suyu ekleyerek kaynamaya bırakın. Bu çayı ilk hafta günde sadece iki sefer kullanmanız yeterli olacaktır.  Öğleden önce ve akşam saatlerinde bir hafta boyunca aynı saat içinde tüketmeniz gerekmektedir. ilk hafta şikayetlerin azalması ile beraber günde bir, haftada 2 şeklinde azaltabilirsiniz.

Reflüye İyi gelen Yiyecekler Nelerdir?

  Reflü için en çok tüketilmesi gereken besinler birisi bademdir. Ancak çiğ badem olması gerekmektedir. çiğ badem tüketimi sayesinde mide asidi dengelenir ve reflünün yanma, ekşime ve boğaza çıkma şikayetleri bu sayede son bulur.

Çiğ badem vücudun pH dengesini de düzenlediği için reflü sorunu ile oldukça iyi mücadele etmektedir. Yemeklerden sonra 3-4 adet çiğ badem yemek yeterli olacaktır.

Bir diğer yiyecek ise Aloe Vera’dır. Son yıllarda popüler hale gelen ve oldukça şifalı olduğu bilinen aloe vera suyu sayesinde reflü sorununa son verebilirsiniz. Midedeki asit nedeni ile rahatsızlığa sebep olan reflüye aloe vera bitkisi ile son verebilirsiniz.

Yemeklerden önce 2 yemek kaşığı suyunu içmeniz yeterli olacaktır. Fazlası ishale sebep olabilir. Son olarak reflü için en etkili şeylerden biri olan elma sirkesi karşımıza çıkmaktadır. Yemeklerden önce bir çorba kaşığı elma sirkesini bir su bardağı suya karıştırarak tüketebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir Evde

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir ? | Evde Tedavi

Diş Eti Şişmesi | Belirtileri ve Tedavisi | Ne İyi Gelir ?