Resmi Nikah İcin Gerekli Evraklar Nelerdir
Resmi Nikah İcin Gerekli Evraklar Nelerdir

Resmi Nikah İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Evlilik başvurusu yapmak isteyen çiftler, başvurudan önce gerekli belgeler için önce bilgi ediniyor ardından gerekli işlemleri yerine getiriyorlar. Evlenme prosedürlerinden önce belediyelerin evlenme büroları tarafından talep edilen belgelerin listesi zaman açısından önemlidir.

Resmi nikah için gerekli evraklar nelerdir? Burada merakla incelenen evraklar, evlilik başvurusu için gerekli evraklar, evlenme kararının kararı ve evlilik gününü almak isteyenler hakkında bazı bilgiler araştırmaya konu olmuştur. Resmi nikah başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? Burada mutlu bir ev için hazırlayanları merakla arayan evlenme başvuruları için gerekli belgelerin listesi:

Nikah İçin Gerekli Belgeler Nedir ?

  1. Kimlik kartının aslı (son 10 yıl içinde değiştirilmiş, okunaklı ve güncel medeni durum)
  2.  Evlilik için tıbbi rapor (Aile hekimi ve aile sağlığı merkezlerinden alınabilir).
  3. Vesikalık fotoğraf (Bu fotoğraf, başörtüsü fotoğraflarının kabul edilmesi, başın açık olması ve çenenin açık olması ile son 6 ay içinde çekilmelidir.) Fotoğraf sayısı, 4 ile 6 arasında değişebilir.
    Yukarıdaki bilgiler, her belediyenin talep edeceği standart belgelerdir. Aşağıdaki bilgiler belediyeye bağlı olarak değişebilir:
  4. Çiftlerin en az biri, Evlilik Görevlisine başvurabilmek için başvurucunun uygulanacağı ilçede ikamet etmelidir.
  5. İkamet etmedikleri ilde ikamet etmek isteyen çiftlerin, ikametgâhlarının bulunduğu il ilçe belediyelerinden birinden ortak izin belgesi almaları gerekmektedir. (Ayrı konumlardan izin belgeleri kabul edilmeyecektir)
  6. Çiftlerin bir araya gelmek için evlenmeleri gerekir. Eğer eşlerden biri başvurana gelemezse (şehir dışında veya yurt dışında olmak veya başvurana gelememek gibi), Noter onaylı bir vekaletname yayınlanması zorunludur. Noterde özel bir vekaletname bulunduğu ve bu vekalet sahibinin ev sahibinin ve sahibinin ve ev sahibinin evliliğin tam olarak tanımlanması ve yürütülmesi için verildiği açıkça belirtilmelidir. Evlilik yönetmeliği Madde 17. Kimlik kartı sahibinin isim kartının fotokopileri, arka sayfada onaylanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilde İyi Gelen Yiyecek ve Besinler

Cilde İyi Gelen Yiyecekler ve Besinler

Hamile-Kalmamak-için-Ne-Zaman-İlişkiye-Girilmeli

Hamile Kalmamak için Ne Zaman İlişkiye Girilmeli ?