Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır

Saç Bakım Maskesi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Saçların bakımı için birçok bakım ürünleri kullanılır ancak bunlar bazen maddi açıdan pahalıya mal olabilir.

Doğal yöntemlerle de saç bakım maskesi tarifleri bulabilirsiniz. Bunlar her evde olabilecek malzemelerden yapılabilir.

Saç Bakım Maskeleri

Yumurta Ve Zeytinyağı Maskesi

Saçlarınız kuru ve cansız ise bu maske işe yarayabilir. Yumurtada bulunan protein sayesinde saçlarınız beslenir. Zeytinyağı ile saçlar nemlenerek beslenmesi sağlanır.

Kepek sorunu da giderilmiş olur. Bu tarifi hazırlamak için zeytinyağı ve yumurta karıştırılarak masaj yolu ile saça sürülür. Bone ya da Streç film ile kapatıp 1 saat bekletilerek ılık su ile yıkanmalıdır.

Saç Kırıkları İçin Maske Avakado yağı+ Badem Yağı + Zeytinyağı

Saçlarınız kırıksa bu maskeyi hazırlayıp kullanabilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre yağlar eşit olarak hazırlanır ve karıştırılır. Saç diplerine sürerek masajla birlikte yedirilir. 1 saat bekletilerek saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Yumuşak Ve Parlak Saçlar İçin Muz+ Hindistan Cevizi+ Zeytinyağı+ Bal
Maskesi

Muzda bol miktarda potasyum bulunur. Muzla birlikte hazırlayacağınız maske ile saçlarınız parlak ve daha da güzel olacaktır. 1 muzu ezip içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın. Katı olan karışıma zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün 1 saat sonunda ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızı Nemlendiren Yoğurt+ Bal + Elma

Güneşin ve denizin harap ettiği saçlarınızı bu maske ile onarabilirsiniz. Nem arttırıcı bakım maskesi için 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 3 yemek kaşığı yoğurt 1 çorba kaşığı bal iyice karıştırıp saçlara uygulayın yarım saat sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Parlak Ve Temiz Saçlar İçin Maske Limon Suyu+ Elma Sirkesi+ Su

Kirli saçlar canlılığını yitirir ve mat bir görünümde olur. Saç temizliği için doğal olarak hazırlayacağınız maske ile saçlarınızın temiz olmasını sağlayın. Yarım fincan elma sirkesi ve 1 limon suyunu 1 fincan olacak şekilde su ile karıştırın. Saç diplerine sürerek saçlara döküp masaj ile yedirin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeleri düzenli bir şekilde kullanarak saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Kepeğe Ne İyi Gelir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Papatya Çayı Neye İyi Gelir

Papatya Çayı Neye İyi Gelir ? Nasıl Uygulanır ?

Saç Neden Beyazlar

Saç Neden Beyazlar ? Saçın Beyazlama Sebepleri