Saç Uzatma Yöntemleri

Saçımızın Uzaması için Ne Yapmalıyız ?

Birçok kadın saçlarının uzaması için savaş verirken kimi kuaförden hazin son ile çıkarak bir an önce saçlarını eski haline gelmesi için çabalar.

    Saç uzatmak için birçok yöntem bulunurken bunların hangisinin etkili olduğu hakkında toplumumuz ne yazık ki tam bir bilgiye sahip değildir. Bu yazımızda sizler için saçın uzaması için ne gibi yöntemler kullanılır, dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde saçlarınızın kısa süre içinde uzamasını istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Çabuk Saç Uzatmak için Neler Yapılabilir?

Saçların kısa sürede uzamasının yanı sıra sağlıkla uzaması önemli bir konudur. Bu noktada da beslenme büyük önem taşır. Doğru ve dengeli beslenmenin yanı sıra saçın ihtiyacı olan vitaminlerin alınması da saçların kısa süre de uzamasında etkili olacaktır.

Saçınızı uzatmak için 3 ayda bir düzenli olarak uçlarını aldırmanız gerekmektedir. Bir cm lik kırık aldırma işlemi sayesinde saç dipleri uyarılırken uzaması da hızlanacak ve sağlıkla saçlarınız uzayacaktır. Bunun yanı sıra saç diplerine yapılan masaj saç uzamasında etkili bir yöntemdir.

Saf ve sızma zeytinyağını hafif ısıtarak saç diplerine derinlemesine masaj yaparak yedirin. Ardından saçınızda 1 saat bekletip şampuan ile durulayın. Ayda 2 defa yapacağınız bu yöntem sayesinde saç kaybettiği nemi kazanacak, daha sağlıklı bir saç derisine kavuşacak bunun yanı sıra daha çabuk ve sağlıklı uzayacaktır.

Saç Uzatmanın Zorluğu

   Saç uzatmak elbette ki zahmetli ve zor bir iştir. Bu süreçte bazı saç maskeleri hazırlayarak uzamaya destek olabilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı çörek otu yağını ve bir tatlı kaşığı susam otu yağını karıştırın. İçerisine bir adet yumurtanın sarısını ekleyerek iyice çırpın.

Ardından saç diplerinden uca kadar sürerek 1 5dakika bekleyin ve ılık su ile iyice masaj yaparak durulayın. 15 günde bir bu uygulama sayesinde saçlarınız kısa sürede uzayacaktır. Dilerseniz içerisine zeytinyağı ve argan yağıda ekleyebilirsiniz. Saç uzatmak için etkili yöntemlerden biride sirkedir. Bir yemek kaşığı sirkeyi saç durulama suyuna ekleyerek saç uzama işleminizi hızlandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Beyaz Saçlardan Kurtulmak | Boyamadan Eski Haline Döndüren Formül'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırtılır

Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?

Tahlil Sonucu Negatif Ne Demek

Tahlil Sonucu Negatif Ne Demek ?