Sağ Göz Kapağı Seyirmesi Ne Anlama Gelir

Sağ Göz Kapağı Seyirmesi Ne Anlama Gelir ?

Sol ya da sağ göz kapağı seyirmesi kontrolsüz olarak kasılabilir. Nedenleri arasında yorgunluk stres ya da uykusuzluk gibi sorunlardan sorunlardan kaynaklanmaktadır.

Bunların dışında sağ göz kapağı seğirmesinin birçok nedeni olabilir.

Sağ Göz Kapağı Seyirmesi Ne Anlama Gelir ?

Potasyum Veya Magnezyum Eksikliği: Vücudun elektriksel uyarılar yapmasını sağlayan magnezyum ve potasyum eksikliği olduğu zaman göz seğirmesi yaşayabilirsiniz. Dâhiliye uzmanına görünerek test yaptırıp gereken vitaminleri almanız gerekmektedir.

Stres: Göz seğirmesi sorunu stresten kaynaklı olabilir. Vücuttaki sinirlerden dolayı istemsiz olarak kaslar kasılmaktadır.

Yorgunluk: Yorgunluk sebebi ile göz kapakları dışında bütün vücudu etkileyebilir. Bu nedenle sık dinlenmeye özen göstermeli ve bağışıklığınızı güçlendirmelisiniz.

Alerji: Gözlerde alerji sorunlardan dolayı sulanma ve kaşıntı ya da göz seğirmesi görülebilir. Gözleri ovuşturduğunuzda histamin salgılanmasına neden olur. Alerji nedeni ilke olan kaşıntılarda doktorunuzun verdiği antihistamin ile göz seyirmesi sorununa neden olan alerji durumunu önleyebilirsiniz.

Kafein Ve Alkol: Çay kahve ve alkol gibi içeceklerde bulunan kafein kasları uyararak göz seğirmesine neden olabilir. Kafein yüksek miktarda tüketen ya da alkol kullananlarda göz seğirmesi görülmektedir. Bu alışkanlıkları aza indirmek gereklidir.

Görme Problemleri: Gözde görülen hastalıklardan miyop, astigmat ya da hipermetrop gibi göz kusurları göz seğirmesine neden olabilir.

Sağ Göz Kapağı Seğirmesine Neden Olan Diğer Nedenler

  • İlaçların etkisi
  • Göz kuruluğu
  • Kornea iltihabı
  • Yetersiz beslenme
  • Uykusuzluk
  • Uzun süre bilgisayara ve TV ye bakmak
  • Beyin hastalıkları

Göz Seyirmesi Nasıl Geçer?

  Göz sorunları için göz doktoruna giderek gerekli tedavinin yapılması sağlanmalıdır. Uyku düzenine dikkat ederek ortalama günde 7- 8 saat uyumaya çalışın. Sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan uzak durun.

Kafein alıyorsanız azaltmaya çalışın. Gereken potasyum ve magnezyum eksikliğini giderici vitaminler alın. Göz seğirmesi sorunu için bazen botoks uygulaması da önerilmektedir. Göz kuruluğu varsa doktorun verdiği ilaçları mutlaka düzenli kullanın. Göz iltihabından kurtulmak için mutlaka uzman bir göz hekimine gidin. Düzenli olarak gözünüze ılık kompresler yapıp gözünüzün rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Çay banyosu da gözün yorgunluğunu alarak göz seğirmesini aza indirebilir.

Bir önceki yazımız olan ''Tahlil Sonucu Negatif Ne Demek ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkek Çocuğa Hamile Kalmak için Okunacak Dua

Erkek Çocuğa Hamile Kalmak için Okunacak Dua

Koltuk Altında Şişlik için Hangi Doktora Gidilmeli

Koltuk Altı Şişliği (Lenfoma) | Belirtileri ve Hakkında