Sivilce Nasıl Geçer

Sivilce Nasıl Geçer ? Sivilceyi Kesin Geçiren Yollar

En yaygın cilt problemlerinden biri olan sivilce, dünyada ki milyonlarca insanı etkilemekte ve hem kadınlar hemde erkekler tarafından sorulmakta olan soruların başında sivilce nasıl geçer sorusu yer almaktadır.

Peki sivilce nasıl geçer ? İşte bunun için buradayız ve siz de bu yazıdasınız.

Sivilce Nasıl Geçer ?

Neden Sivilce Olur?

Ölü cilt, kir veya çeşitli nedenlere bağlı olarak tıkanan gözeneklerde olauşabilen sivilce, bu tıkanmış gözeneklerde inflamasyona ya da siyah noktalara neden olmaktadır. Ayrıca sivilce, hormonal dengesizlik ya da hormonal dalgalanma, kötü bir diyet, fazla aktif yağ bezleri, stres, hijyen eksikliği ve ilaçtan kaynaklanan yan etkiler nedeniyle oluşabilmektedir.

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilceden evde kurtulabilmenin pek çok bulunuyor olsa da sivilceleri yönlendiren tek maddenin limon olduğu bilinmektedir. Limonun içeriğinde bulunmakta olan özellikler ile bileşenler, sivilcelerden etkili bir biçimde kurtulabilmeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda sivilceye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı doğal bir antibakteriyel olan limon, içeriğinde bulunan sitrik asit sayesinde cilt üzerinde biriken fazla yağdan kurtulmanıza da yardımcı olmaktadır. C vitamini açısından oldukça zengin olan limon, ciltte kolajen üretimini arttırarak yeni cilt hücrelerinin oluşumuna da yardımcı olmaktadır.

Yine limon içeriğinde mevcut olan askorbik asit ise, gözenekleri küçültmeye yardımcı olan sıkılaştırıcı bir özelliktir. Zengin antioksidanlar ile cilt hasarını önlemeye yardımcı olan limon, ayrıca sivilce izlerinin ve koyu renk lekelerin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Limon suyunun güçlü bir bileşen olması sebebiylecildinizin hassasiyetini kontrol etmeniz gerekmekte ve limon ile birlikte doğru malzemeleri kullanarak lekesiz bir cilt elde edebileceğiniz gibi güzel saçlara da sahip olabilirsiniz.

Limon Suyu Ve Tarçın İle Sivilce Tedavisi

Limon suyu ve tarçın, sivilce tedavisinde kullanılabilecek olan güçlü antibakteriyel madd:elerdir ve tarçın sağlıklı bir cilt tabakası ortaya çıkarmak adına hafif bir aşındırıcı görevi de yapmaktadır. İki yemek kaşığı taze limon suyu ile bir çorba kaşığı tarçını karıştırarak sivilcelerin üzerine uygulayarak on beş ile yirmi dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinin bitimi ile birlikte cildinizi ılık su ile durulayarak nemlendirici uygulayın. Bu karışımı hafta da iki ya da üç kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Limon Ve Zerdeçal İle Sivilce Tedavisi

  Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilcelerde ki bakterileri önlemeye yardımcı olan zerdeçal, aynı zamanda iltihaplanma ile ağrıyı azaltabilen oldukça güçlü anti-inflamatuar bir maddedir. Ayrıca zerdeçalın içeriğinde bulunan antioksidanlar, cildin daha hızlı iyileşmesini de sağlamakta ve limon ile birleşmesi durumunda ise, sivilceleri temizlemeye, cildi hafifletmeye ve sivilce oluşumlarını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bir limonun suyu ile bir çorba kaşığı zerdeçalı iyice karıştırarak sivilceli bölgeye uygulayın ve uygulamanın ardından on beş dakika kadar bekleterek cildinizi durulayınız. Bu karışımı sivilcelerden kurtulmak için hafta da iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz. Ayrıca zerdeçal, cildinizin hafif sarı kalmasına sebep olabilir ama yüzünüzü bir kaç kez yıkamanızın ardından geçecektir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Sivilceye Karşı Doğal Çözüm Kürü

Sivilce İzleri Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Elma sirkesi ve maden suyu kullanarak hazırlayacağınız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sivilceye karşı doğal kür için, bir kahve fincanı doğal elma sirkesi ile bir kahve fincanı maden suyunu karıştırın ve günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere sivilcelerin üzerine pamuk yardımıyla bu karışımı sürerek yarım saat kadar bekleyin ve bekleme süresinin sonunda cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu karışımı ve bu uygulamayı, sivilceler yok olana kadar uygulayabilirsiniz

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Sivilce, Sivilce İzleri Ve Sivilce Lekelerini Geçiren Doğal Lavanta Kürü

Lavanta
Lavanta

Bir tutam lavanta ve bir buçuk su bardağı su ile hazırlayacağınız lavanta kürü, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu cilt lekelerini giderme kürü ile, cilt lekeleriniz giderileceği gibi sivilceleri de yok eder, cilt renginizi açar ve ayrıca cildinizinde çok daha sağlıklı görünmesini sağlar. Öncelikle bir buçuk su bardağı suyun içerisine bir tutam lavantayı ilave ederek on beş dakika kadar demlenmeye bırakmalısınız. Bu karışımın demlenme esnasında ise ocağın altı kısık olmalı ve su ve lavanta karışımı kesinlikle fokur fokur kaynatılmamalıdır. Lavanta ve su karışımını kısık ateşte on dakika kadat kaynatmanızın ardından ki bu on beş dakikalık kaynama süresi aşılmamalıdır, lavantaları süzün ve karışımın ılık bir hale gelmesi ile karışımı içebilirsiniz.

Yapacağınız bu lavanta kürünü, her akşam, akşam yemeğinden iki saat kadar sonra bir çay bardağı kadar içmeli ve düzenli kullanımı sayesinde sivilce ile sivilce izlerinden eser kalmayacağı giibi cildiniz de daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilecektir. Bu lavanta kürü için dikkat edilmesi gereken husus ise, lavanta kürünü her akşam tüketmeden önce taze olarak hazırlamanız gerektiği ve içerisine katkı maddesi ya da şeker ilave etmemeniz gerektiğidir. On beş gün boyunca düzenli bir şekilde lavanta kürünü uygulamanızın ardından hafta da üç ya da dört güne düşürebilir ve istediğiniz görünüme kavuşmanız durumunda lavanta kürü kullanmayı sonlandırabilirsiniz.

Limon Ve Karbonat İle Sivilce Tedavisi

Limon
Limon

Limon ve karbonattan oluşan gazlı karışım, anti-inflamatuar bir etki göstermesinin yanı sıra cildi temizlerken gözenekleri de açmaktadır. Cildin yağlanmasını engelleyen limon, ayrıca gözeneklerde bulunan bakterileri de temizlemektedir. Bir çorba kaşığı karbonat ile bir çorba kaşığı limon suyunu karıştırarak sivilcelerin üzerine uygulayın ve en fazla on dakika kadar bekletin. Limon suyu ve karbonat karışımının cilt üzerinde on dakikadan fazla bekletilmemesi gerekmektedir. Karışımın cilt üzerinde ki bekleme süresinin bitmesinin ardından soğuk su kullanarak ve hafifçe masaj yaparak cildinizi durulayın ve bu limon suyu ile karbonat karışımını, üç hafta boyunca hafta da bir veya iki kez olacak şekilde uygulamalısınız

Limon Ve Salatalık İle Cildi Sıkılaştırma

  Yüksek su içeriği sayesinde cildi besleyen ve yenileyen salatalık, aynı zamanda sivilce yüzünden tahriş olmuş cildi yatıştırarak sıkılaştırır. Bir adet salatalığı püre haline getirerek içerisine bir limonun suyunu ilave edin ve bu oluşan karışımı, sivilceler üzerine uygulayarak yirmi dakika kadar bekletiniz. Salatalık ve limon suyundan oluşan karışımın sivilce üzerinde ki bekleme süresinin sona ermesinin ardından soğuk su ile durulamalısınız. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar bu karışımı, her gün uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''En İyi Güneş Kremi Markası Hangisidir ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne Karnında Bebeğin Çok Hareketli Olmasının Sebepleri

Anne Karnında Bebeğin Çok Hareketli Olmasının Sebepleri

Protein Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Protein Diyeti Nedir ? | Nasıl Yapılır ? | Diyet Listesi