Sol Kol Ağrısı Nedir Ne İyi Gelir

Sol Kol Ağrısı Neden Olur Ne İyi Gelir ?

    Sol kol ağrısı genellikle hem kadınlar hem de erkeklerde yaşanan bir problemdir. Bu noktada kolda ki ağrı ilk olarak akıllara kalp krizini getirir.

Ancak her sol kol ağrısı kalp hastalıkları ile ilişkili değildir. Bu noktada birçok farklı sorun ve hastalıktan kaynaklı ağrı yaşanabilir. Ancak her ne olursa olsun sol kol ağrısı için ilk olarak hastaneye gitmek doğru bir adım olacaktır.

Sol kol Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Kolda ki ağrının birçok sebebi bulunabilmektedir. Bunlardan ilki kalp hastalıklardır. Kalp krizinde göğüste ağrı bununla birlikte uyuşma, daralma ve sol kol ağrısı sık yaşanan bir sorundur.  Kolda ki ağrıya bulantı, bitkinlik ve baş dönmesi eşlik ediyor ise vakit kaybı yaşanmadan ambulans çağırılması gerekmektedir.

Bir diğer sebep ise stres kaynaklıdır. Eğer çok stresli bir durumda iseniz göğüste sıkışma söz konusu olabilir ,bu durumda sol kol ağrısı yaşanmaktadır. Özellikle panik  atak hastalarında bu durum sıkça görülür. Aynı zamanda ağrı ilaçlar sebepli de kaynaklanabilmektedir. Bazı ilaç grupları kan dolaşımında sorunlara sebep olabilmektedir. Bu noktada sinir sistemi ve dolaşım sistemi kaynaklı kolda ağrı yaşanabilmektedir. İlaçların böyle bir yan etkisi durumunda muhakkak ki doktorunuza danışmalısınız. Bir başka sebep ise fiziksel zorlanmalardır.

Spor sonrası kolda ağrı görülebilir. Bunun yanı sıra fiziksel olarak çok zorlamanız halinde kas ve eklemlerde incinme sıkça yaşanabilen bir durumdur. son olarak uyku sırasında üzerine yatılması halinde kolda ağrı sıkça görülebilen bir durumdur.

Sol kol Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ağrıda ilk olarak teşhisin yapılması gerekmektedir. teşhis yapıldıktan sonra ona uygun bir tedavi yapılmalıdır. Bu noktada evde teşhis yapmaktan kaçınmalı muhakkak ki doktora girmelisiniz. Kan dolaşımında sorun yaşanıyor ise düzenli egzersiz ve diyetler önerilir.

Yanlış hareket, duruş bozukluğu sebepli ağrı var ise buz ile kompres yapılası ağrıya iyi gelmektedir. Aynı zamanda kola doğru ve hafif masaj yapmak iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Eğer ileri bir ağrı ve sorun söz konusu ise doktorun tavsiyesi ile fizik tedavi uygulaması yapılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WBC Yüksekliği Nedir Neden Olur

WBC Yüksekliği Nedir ? Neden Olur ?

E Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur

E Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur ?